Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 07:53

Projekt Hrabri čuvari

(1 Glasaj)

Nastavljamo s provođenjem aktivnosti u sklopu projekta u suradnji s Hrabrim telefonom pod nazivom „Hrabri čuvari“. Projekt je financiran i podržan od Ministarstva za demografiju, mlade, obitelj i socijalnu politiku. Svrha projekta je unapređenje sigurnosti djece na društvenim mrežama te smanjenje govora mržnje i nasilja nad i među djecom na Internetu. Početkom veljače su održane fokus grupe s učenicima 7. i 8. razreda u svrhu prikupljanja informacija važnih za provođenje projekta. Početkom ožujka provedena je edukacija za nastavnike i stručne suradnike naše škole kao i predavanje i edukacija za roditelje članove Vijeća roditelja.

Upravo je završen odabir i edukacija naših Hrabrih čuvara. Hrabri čuvari su izabrani na način da je prvo odlučeno da će to biti učenici IV., V. i VI. razreda, kako bi i narednih nekoliko godina mogli provoditi aktivnosti i biti u ulozi Hrabrog čuvara u našoj školi. Zatim smo razrednicima navedenih razreda dali mogućnost da izaberu dva učenika svog razreda koji bi odgovarali opisu Hrabrog čuvara uz kompetencije kao što su: ozbiljnost i temeljitost u izvršavanju zadataka, dobar i zanimljiv predavač, netko koga djeca rado slušaju ili koriste kao pozitivan primjer, pouzdan i komunikativan. Nakon što su razrednici odabrali učenike, slučajnim odabirom su odabrani Hrabri čuvari. Pazili smo na svaki oblik ravnopravnosti, tako da imamo 4 dječaka i 4 djevojčice, 3 učenika IV. razreda, 3 učenika V. razreda i 2 učenika VI. razreda. Četiri učenika se nalaze u jednoj smjeni i četiri učenika se nalaze u drugoj smjeni. Naši Hrabri čuvari su; Frano Brtan (IV.a), Ines Vojković (IV.c), Luka Čevizović (IV.d), Roko Mirosavljević (V.b), Valentina Jelenić (V.b), Tomislav Salaj (V.e), Nika Baić (VI.b) i Matea Cepanec (VI.d). Učenici su prošli i završili edukaciju za Hrabre čuvare kroz četiri radionice u trajanju od četiri sata, dana 3.4. i 4.4. 2017. godine. Završenom edukacijom su dobili potvrdu kojom se imenuju Hrabrim čuvarom. Drago nam je da ste prihvatili ulogu Hrabrog čuvara, odlično odradili edukaciju i time omogućili našoj školi da imamo Hrabre čuvare koji nas štite od nasilja na Internetu! Čestitamo!!!