Petak, 17 Ožujak 2017 09:24

Hrabri čuvari

Nastavljamo s provođenjem aktivnosti u sklopu projekta u suradnji s Hrabrim telefonom pod nazivom „Hrabri čuvari“. Projekt je financiran i podržan od Ministarstva za demografiju, mlade, obitelj i socijalnu politiku. Svrha projekta je unapređenje sigurnosti djece na društvenim mrežama te smanjenje govora mržnje i nasilja nad i među djecom na Internetu. Početkom veljače su održane fokus grupe s učenicima 7. i 8. razreda u svrhu prikupljanja informacija važnih za provođenje projekta.

U petak, 10.ožujka 2017. godine ugostili smo voditeljicu projekta psihologinju Anu Orlić, socijalnu radnicu Ivanu Dolovčak, psihologinju Saru Milavec i dvije volonterke iz Udruge „Hrabri telefon“. Od 11 do 16 sati održano je predavanje i edukacija za pet djelatnica naše škole, Vanesu Ficko Berić, Ljubicu Bertić, Ivonu Marenić, Tamaru Tomić i Emiru Navijalić. U 17 sati održano je predavanje i edukacija za roditelje. Cilj edukacija je jačanje kompetencija za prepoznavanje i reagiranje na nasilje preko interneta. Hvala predavačicama na izvrsnom i zanimljivom predavanju!

Sada smo u fazi projekta odabiru osam učenika koji će imati ulogu „Hrabrih čuvara“ naše škole koji preuzimaju aktivnu ulogu u zaustavljanju nasilja na internetu.

Uskoro o našim „Hrabrim čuvarima“.