Četvrtak, 04 Siječanj 2018 11:01

Zrnce dobrote

U duhu Božića, vodeći se ljubavlju prema bližnjemu, sjetili smo se i ove školske godine obitelji naših učenika i podarili im božićne pakete iz "Zrnca dobrote".

Božićni paketi podijeljeni su 21.12.2017. u prostorima škole, podijeljeno je 43 božićnih paketa. Paketi su sadržavali osnovne prehrambene namirnice, kao što su: ulje, brašno, šećer, mlijeko i higijenske potrepštine.

"Zrnce dobrote" je humanitarni projekt Osnovne škole Novska koji se financira dobrovoljnim prilozima učenika i djelatnika, a sredstva su isključivo namijenjena kao humanitarna pomoć  učenicima škole i njihovim obiteljima.

U utorak, 19. prosinca 2017. godine, organizirana je terenska nastava učenika osmih razreda u Zagreb u sklopu projekta „Medijska kultura na terenu“.

Petak, 15 Prosinac 2017 16:19

Prezentacija projekta "Božićni običaji"

U gradskom kinu Novska 14. prosinca održana prezentacija projekta „Božićni običaji“ i prvo prikazivanje kratkog igrano-dokumentarnog videozapisa nastalog u tom projektu učenika i učitelja Osnovne škole Novska.

Ponedjeljak, 11 Prosinac 2017 17:42

Večer matematike

I ove godine u našoj školi održana je Večer matematike. Cilj ovog projekta je zajedničko druženje uz rješavanje različitih zadataka iz matematike, promicanje timskog rada i popularizacija matematike. Večer matematike je projekt koji se održava diljem Hrvatske, a organizator je Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Sudionici su mogli sudjelovati u radu neke od 13 održanih radionica: Tangram, Matematički bingo, Pentomino paketi, CSI-odjel neriješenih zločina, Grudanje u dvoje, Sedam je sretan broj?, Micro:bit, Životinjska vaganja, Igrajmo se zagradama, Sudoku, Potapanje brodova, Mozgalice i Kviz.

Na Večeri matematike ove godine sudjelovalo je preko 100 učenika naše škole. Atmosferu možete pogledati u galeriji.

Utorak, 05 Prosinac 2017 18:15

U društvu najboljih -Dabar 2017.

Ravnateljica škole, Antonija Mirosavljević, primila je danas učenike naše škole koji su postigli najbolji uspjeh, odnosno ušli u 10% najuspješnijih učenika u Hrvatskoj na međunarodnom natjecanju Dabar. Čestitala im je na pokazanom znanju i zaželjela da i u budućnosti budu tako marljivi i uspješni. Ravnateljica  je svima uručila diplome Zlatni Dabar.

Ponedjeljak, 20 Studeni 2017 08:08

Dabar 2017

I ove godine uključili smo se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Natjecanje se održavalo od 13. do. 17. studenoga na CARNet-ovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Petak, 10 Studeni 2017 11:32

Projekt - Riječ dana

U ovoj se školskoj godini školska knjižnica uključila u projekt RIJEČ DANA koji je osmislila kolegica Ida Bogadi iz OŠ Gustava Krkleca iz Zagreba. U realizaciji projekta sudjeluju: nastavnice hrvatskoga jezika Željka Draganić i Mira Pejaković, učenici od 5. do 8. razreda B smjene i knjižničarka Sanja Lozer.

Srijeda, 08 Studeni 2017 08:04

U ovu školu ide Dabar!

I ove godine uključili smo se u natjecanje Dabar koje će se održati od 13.-17.studenog.

Za učenike koji su se prijavili na ovo natjecanje: probni test natjecanja PseudoDabar dostupan je nakon prijave s AAI@EduHr korisničkim računom putem poveznice http://bit.ly/pseudodabar .

Srijeda, 08 Studeni 2017 08:00

Projekt ProMikro i u našoj školi

Osnovna škola Novska uključila se u projekt ProMikro na kojem surađuju MZO, IRIM i CARNet.
Cilj projekta je uvođenje digitalne pismenosti u nastavu.
Uključivanjem naše škole u ovaj projekt omogućit će se učenicima šestih razreda dobivanje  mikroračunala na posudbu za korištenje u školi i kod kuće.

Učitelji koji su uključeni u ovaj projekt su Melita Dam, Darko Ficko, Slavica Horvat Salaj, Tamara Tomić i Dražena Potočki.

Nakon odslušanih uvodnih radionica, učitelji su sudjelovali i u predmetnim radionicama.

Ponedjeljak, 30 Listopad 2017 14:51

ZIG ZAG 2.a

Učenici i roditelji 2.a razreda s učiteljicom Ksenijom Lekić od početka školske godine provode projekt „NAVIJAČ , a ne RAZBIJAČ“. Cilj projekta je odgojiti mlade navijače i sportaše, tj. razvijati navijačku kulturu koja obuhvaća bodrenje sportaša i sportskih klubova bez vrijeđanja, nasilja ili uništavanja.

Stranica 1 od 8