Matea

Izložbom stripova, promocijom digitalnih basni i radionicom izrade basni u stripu, završen je ovogodišnji projekt učenika 3. A razreda - "digi BASNE".

U 3. razredu učenici upoznaju basnu kao književnu vrstu pa su kroz ovaj projekt čitali i upoznali puno više basni no što ih je ponuđeno u udžbeniku Hrvatskoga jezika. Svi učenici su na nastavi Likovne kulture prvo crtali basnu u stripu te organizirali malu razrednu izložbu. Nakon toga su iste te basne izrađivali i u digitalnom obliku na svojim tabletima pomoću aplikacije Comic Meme Creator.
Mali informatičari 3. A razreda su tijekom školske godine upoznali mogućnosti "izrade" basni u alatu Storyjumper te samostalno izrađivali svoje digi-slikovnice. Prvu radionicu i upoznavanje alata su imali u Gradskoj knjižnici "Ante Jagar" na njihovim računalima, a nakon toga su svoje slikovnice mogli samostalno izrađivati i kod kuće.
Na "promociju" svojih digitalnih basni pozvali su mlađe prijatelje iz 2. B razreda i njihovu učiteljicu Jasnu. Zajedno su čitali i interpretirali basne "Zec i kornjača", "Dva prijatelja", "Kokoš i mravi" te "Vol i žaba", a nakon toga su održali i malu radionicu kako bi i učenici 2. B razreda pokušali izraditi svoj prvi strip. Sara i Ana su izradile i 4 stranice svoje prve digitalne slikovnice.
Vjerujemo da ćemo se i iduće godine družiti i surađivati.

PRIJEVOZ 1