Dražena Potočki

Srijeda, 08 Svi 2019 20:01

Terenska nastava u Rijeci

„Statistika naša svagdašnja“  je hrvatski nacionalni projekt kojim želimo popularizirati statistiku među učenicima.  Jedan od ciljeva projekta je i upoznati svoje vršnjake, odnosno druge učenike (sudionike projekta) iz Hrvatske, te terenska nastava u Rijeku.

U projektu sudjeluju i učenici Srednje škole Novska i Osnovne škola Novska.

Učenici koji su sudjelovali u projektu su se zajedno sa svojim mentoricama G.Divić, Z.Marton, I. Došlović Pezić, L. Božić iz Srednje škole Novska, te K.Lekić i D.Potočki iz Osnovne škole Novska uputili 17. travnja na terensku nastavu u Rijeku.

Osnovna škola Novska je 29.3.2019. bila domaćin MEĐUŽUPANIJSKE SURADNJE UČENIČKIH ZADRUGA – Brodsko- posavske, Požeško-slavonske i Sisačko-moslavačke županije.

„Nikoga ne smijemo ostaviti po strani – svi trebamo vodu!“

Mali informatičari 3. A razreda i učiteljica Ksenija Lekić osvojili su 1. nagradu na natječaju  Hrvatskih voda, „Najmlađi za vode Hrvatske 2018.-2019.“ u kategoriji poruka ili kratki spot.

Petak, 22 Ožujak 2019 06:04

Klokan bez granica 2019.

I ove godine se naša škola priključila međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.

Iz naše škole prijavilo se 71 učenik  u pet kategorija, sa svojim mentorima Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Marijom Šugić, Mladenom Puljićem, Snježanom Kasumović, Mirjanom Duvanđijom,  Antonijom Italo, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

Učenici s nestrpljenjem iščekuju objavu rezultata.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ˝Klokan bez granica˝ je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Petak, 22 Ožujak 2019 06:00

Rasparene čarape u 3. A i 5. A razredu

U četvrtak, 21. ožujka, učenici 3. A i 5. A razreda obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Djeca s Down sindromom su topla, dobrodušna, vedra i vesela. Rado  komuniciraju sa svojom okolinom i vjerno kopiraju ponašanje osoba iz svoje najbliže sredine. Mogu biti kreativni, a u djetinjstvu su jako vezani uz svoju obitelj i osobe s kojima su svakodnevno u kontaktu. Cijeli život im je potrebna tuđa njega i pomoć.

Svi učenici 3. A i 5. A razreda i njihove razrednice, Ksenija Lekić i Dražena Potočki, su nošenjem šarenih čarapa pokazali podršku borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo.

Srijeda, 20 Ožujak 2019 17:46

Europski kviz o novcu

Hrvatska udruga banaka uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske uoči Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka 2019.) organizirala je po drugi puta „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz).

Natjecanje se provodi u online okruženju za timove učenika od 13 do 15 godina. Prošle godine natjecanje je organizirano prvi puta te je u istovremeno u kvizu sudjelovalo više od 1500 učenika iz cijele Hrvatske.

Ove godine prijavljen je i tim naše škole sastavljen od 6 učenika: David Carić, Dominik Marenić, Klara Moguš, Leo Divić, Lucija Malleg i Marijan Marijan, pod mentorstvom učiteljice Dražene Potočki.

Kviz je održan u srijedu, 20. ožujka na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj „Kahoot!“ platformi. Istovremeno se natječu svi prijavljeni timovi učenika.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovat će u Bruxelles, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju 7. svibnja 2019. godine.

Tim naše škole je zadovoljan pokazanim znanjem iako nije pobijedio.

Radujemo se novom pokušaju sljedeće godine.

Četvrtak, 14 Ožujak 2019 23:05

Pipijada

Danas smo u našoj školi obilježili Dan broja Pi natjecanjem pod nazivom „Pipijada“.

Tijekom natjecanja je svaki tim učenika trebao riješiti 12 pitanja, ali pitanja je prvo trebalo i  pronaći, i to točno određenim redoslijedom. Pitanja su bila skrivena iza QR kodova unutar škole, ali i oko škole, tako da je za ovo natjecanja bila potrebna  i dobra fizička kondicija.

Ukoliko je tim učenika uspješno odgovorio na pitanje, povratna informacija ih je usmjerila gdje se nalazi sljedeći QR kod s novim pitanjem.

U kategoriji 5. razreda pobjednički tim su činili Emily Molnar i Gabriel Kitonić, u kategoriji 6.razreda Ivan Pranjić i Ivan Srdarević, u kategoriji 7.razreda Teo Androšević i Luka Potočki, a u kategoriji 8.razreda Ivano Markić i Luka Žafran.

Svi sudionici natjecanja su primili Pohvalnice, a pobjednici Diplomu, medalju i majicu sa otisnutim pobjedničkim likovnim radom koje im je uručila ravnateljica naše škole.

Čestitamo svima na trudu i znanju, a posebno pobjednicima. Vidimo se i dogodine!

Četvrtak, 14 Ožujak 2019 20:37

Dan broja Pi – otvorena izložba

U sklopu obilježavanja Dana broja Pi u našoj školi organiziran je likovni natječaj Oživi broj Pi!

Među mnoštvom odličnih uradaka kao najbolji je izabran uradak Laure Tvorek, učenice 7.b razreda. Laura je sada ponosna vlasnica majice sa svojim likovnim rješenjem, a majice su ujedno i poklon pobjednicima našeg natjecanja Pipijada. Čestitke Lauri!

Radovi su izloženi u hodniku na katu naše škole i pozivamo vas da posjetite ovu zanimljivu izložbu. Uvjerite se u maštovitost naših mladih umjetnika!

Predstavljanje eTwinning projekata  Vijeću učenika

Učenica Klara Moguš predstavila je nacionalni projekt „Statistika naša svagdašnja“, a učenica Ena Carić predstavila je međunarodni projekt „Put Your Math Glasses On!“. Obje učenice su istaknule ciljeve projekata, zemlje partnere, provedene aktivnosti tijekom projekata te daljnje planirane aktivnosti.

Nedjelja, 10 Ožujak 2019 19:31

Dan broja Pi