Dražena Potočki

U ponedjeljak, 11. prosinca, održan je zajednički Sat razrednika učenika 2. A i 6. A razreda.

To je druga po redu od niza planiranih aktivnosti u sklopu provođenja eTwinning projekta „IKT kao most između malih i velikih“.

Šestero učenika 2. A razreda (Antonio, Inja, Klara, Lana, Marija i Roko) pripremili su i održali predavanja pod nazivom „Sigurno ponašanje na internetu“ i „Opasnosti i prijetnje na internetu“. U današnje vrijeme djeca su svakodnevno u kontaktu sa svim prednostima i vrijednostima koje im internet pruža. Od igre i zabave, druženja na društvenim mrežama do učenja korištenjem različitih dostupnih Web 2.0 alata i pronalaženja informacija za nastavu. Međutim, internet može biti i opasan ako se ne pridržavaju određenih pravila ponašanja i nisu s tim opasnostima pravoremeno upoznati. Mali predavači prenijeli su važne informacije o tome kako se zaštiti, kome se obratiti za pomoć, što se može, smije i ne smije za vrijeme korištenja interneta.

Ovo je bila uzvratna aktivnost i suradnja 6.A i 2. A razreda jer su u prvoj radionici „veliki“ učenici poučili „male“ kako se provjerava znanje u Plickersu.

Provedena anketa nakon predavanja je dokaz da se učenicima sviđa ovakav način rada i da uspješno mogu razmjenjivati znanje i iskustvo.

Ksenija Lekić

Ponedjeljak, 11 Prosinac 2017 17:42

Večer matematike

I ove godine u našoj školi održana je Večer matematike. Cilj ovog projekta je zajedničko druženje uz rješavanje različitih zadataka iz matematike, promicanje timskog rada i popularizacija matematike. Večer matematike je projekt koji se održava diljem Hrvatske, a organizator je Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Sudionici su mogli sudjelovati u radu neke od 13 održanih radionica: Tangram, Matematički bingo, Pentomino paketi, CSI-odjel neriješenih zločina, Grudanje u dvoje, Sedam je sretan broj?, Micro:bit, Životinjska vaganja, Igrajmo se zagradama, Sudoku, Potapanje brodova, Mozgalice i Kviz.

Na Večeri matematike ove godine sudjelovalo je preko 100 učenika naše škole. Atmosferu možete pogledati u galeriji.

Utorak, 05 Prosinac 2017 18:15

U društvu najboljih -Dabar 2017.

Ravnateljica škole, Antonija Mirosavljević, primila je danas učenike naše škole koji su postigli najbolji uspjeh, odnosno ušli u 10% najuspješnijih učenika u Hrvatskoj na međunarodnom natjecanju Dabar. Čestitala im je na pokazanom znanju i zaželjela da i u budućnosti budu tako marljivi i uspješni. Ravnateljica  je svima uručila diplome Zlatni Dabar.

Četvrtak, 30 Studeni 2017 13:35

Učenici u ulozi učitelja - radionica Plickers

Prva u nizu radionica planiranih tijekom projekta „IKT kao most između malih i velikih“ održana je 27. studenog 2017. godine.

Ponedjeljak, 27 Studeni 2017 13:25

IKT kao most između malih i velikih

Projekt IKT kao most između malih i velikih

Učiteljice Ksenija Lekić i Dražena Potočki su autorice ovog nacionalnog eTwinning projekta koji će se provoditi tijekom školske godine 2017./2018.
Projekt je pokrenut u studenom, a sudjelovat će učenici 2.a, 6.a i 7.a razreda.

Četvrtak, 23 Studeni 2017 13:19

Projekt f (counts in) = functions

Sadržaj projekta:
Ovaj projekt će se baviti područjem "Funkcija" u nastavnim sadržajima matematike osnovnih i srednjih škola( linearne funkcije, kvadratne, eksponencijalne, trigonometrijske…. ) uz učenje korištenja programa GeoGebra. Sve škole u projektu će povezati učenike i učitelje u zajedničkom radu te ih motivirati za učenje i podučavanje matematike.

Četvrtak, 23 Studeni 2017 13:01

Projekt M.E.D. (Mathematical Exploding Dots)

Sadržaj projekta:
U okviru međunarodnog događaja Global Math Week (10.-17. listopada 2017. godine) i projekta M.E.D., učenicima svih uzrasta pruža se mogućnost primjene različitih brojevnih sustava. S različitim brojevnim sustavima učenici će se upoznati kroz potpuno novi koncept kutija i eksplodirajućih točaka. Sudionici projekta će obraditi dijelove predloženih materijala, u skladu s uzrastom učenika. Svi će rezultati biti prikazani u različitim web 2.0 alatima, a nastati će i mnoštvo nastavnih materijala koje će poslije moći biti korišteni u nastavi Matematike. Ovakvim načinom rada učenje postaje zanimljivije, motivirajuće, a razvijati će se i digitalna pismenost.

raspored2017