Dražena Potočki

Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 21:53

Godišnja eTwinning konferencija

Nacionalna služba za podršku svake godine organizira godišnju eTwinning konferenciju u svrhu promidžbe eTwinninga, razmjene iskustava među korisnicima i dodjele nacionalnih nagrada COMET najkvalitetnijim projektima u protekloj školskoj godini.

Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 21:49

Dabar 2018

DABAR 2018.

U ponedjeljak, 12. 11., počelo je natjecanje Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja. Natjecanje je osmišljeno kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje i rješavanje niza izazovnih zadataka koje su postavili stručnjaci iz pedesetak zemalja.

Utorak, 30 Listopad 2018 12:23

Mystery Skype

Učenici 5.a razreda prvi puta su sudjelovali u igri poznatoj pod nazivom Mystery Skype u sklopu eTwinning projekta „Put Your Math Glasses On!“ .

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 19:21

Europske oznake kvalitete

I dalje stižu lijepe vijesti iz eTwinning zajednice. Središnja služba za podršku eTwinningu iz Bruxellesa nagradila je Europskom oznakom kvalitete školu, učiteljicu matematike Draženu Potočki i njene učenike za rad na oba međunarodna eTwinning projekta realizirana u školskoj godini 2017./2018.: projekt M.E.D. i projekt f(counts in)=functions. To znači da je rad učiteljice, njenih učenika i škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.

Europska oznaka kvalitete druga je oznaka uspjeha, a dodjeljuje se samo jedanput na godinu i njezina dodjela objavljuje se na eTwinning portalu.

Ovom oznakom škola je dobila priznanje za jedinstveno postignuće na razini EU.

Subota, 20 Listopad 2018 17:08

20. listopada - Svjetski dan jabuke

Učenici 3. A razreda i učiteljica Ksenija sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu „DAN JABUKE 2“.

Nizom aktivnosti pridružili su se obilježavanju Svjetskog dana jabuke.

Nastavne jedinice vezane uz tematski dan objavljene su na Padlet-u  https://padlet.com/klekiciucenici/y6lvp4ud17bg

Subota, 20 Listopad 2018 15:32

Europski dan statistike

Europski dan statistike obilježava se 20.listopada. Obilježili smo ga i u našoj školi!

Četvrtak, 11 Listopad 2018 20:27

Novi eTwinning projekti - PN

I ove godine su se učenici koji pohađaju INA eTwinning i učenici 5.a sa učiteljicom Draženom Potočki uključili u eTwinning projekte. Ove godine sudjelujemo u nacionalnom projektu „Statistika naša svagdašnja“ i međunarodnom projektu „Put Your Math Glasses On!“.

Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 19:32

Oznake kvalitete za eTwinning projekte 2018

Agencija za mobilnost i programe EU iz Zagreba početkom listopada 2018. godine Osnovnoj školi Novska dodijelila je nacionalne Oznake kvalitete za rad na tri eTwinning projekta tijekom školske godine 2017./2018.

Učiteljica Ksenija Lekić i njen bivši 2.a (sadašnji 3.a) nagrađeni su Oznakom kvalitete za rad na nacionalnom projektu „IKT kao most između malih i velikih“.

Učiteljica Dražena Potočki i učenici koji su pohađali INA eTwinning, te učenici bivšeg 6.a i 7.a nagrađeni su Oznakom kvalitete za dva međunarodna projekta, projekt „f(counts in)= functions“ i projekt „M.E.D.“, te za nacionalni projekt „IKT kao most između malih i velikih“.

Učiteljice Ksenija Lekić i Dražena Potočki ujedno su autorice projekta „IKT kao most između malih i velikih“, a učiteljica Dražena Potočki je i suautorica međunarodnog projekta “f(counts in)=functions“, koji je osmislila s kolegicom Fatimom Kličić iz BIH.

Kriteriji za oznaku kvalitete su pedagoška inovativnost, uključenost u kurikulum, komunikacija i razmjena među partnerskim školama, suradnja među partnerskim školama, uporaba tehnologije, te rezultati, učinak i diseminacija.

Oznaka kvalitete je priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole javno priznanje predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Četvrtak, 24 Svibanj 2018 16:21

Rezultati natjecanja Klokan bez granica 2018.

Iz naše škole prijavilo se 66 učenika  u pet kategorija, sa svojim mentoricama Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

U 10 % najboljih u Republici Hrvatskoj  plasirana su 3 učenika naše škole. To su  Roko Klepac u kategoriji Pčelice, Anja Šulekić u kategoriji Leptirići i Jakov Vukelić u kategoriji Ecolier.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima!

Na 4. roditeljskom sasatanku 2. A razreda roditelji su upoznati s aktivnostima tijekom provođenja projekta "IKT kao most između malih i velikih".

Prikazani su im foto i video materijali na TwinSpaceu. Izrazili su zadovoljstvo što su njihova djeca sudjelovala u tim aktivnostima i potvrdili da su ih motivirale za učenje, ponavljanje i uvježbavanje nastavnih sadržaja. Kako bi im se dočarao takav način rada i sami su sudjelovali u radionici upoznavanja alata Padlet, Plickers i Mentimeter. Sve što su taj dan upoznali i naučili provjerili su zabavljajući se pomoću Kahoota-a. Na kraju predavanja i provedene radionice dogovoreno je da će popuniti završni evaluacijski upitnik za roditelje

Stranica 1 od 4

raspored2017