Ponedjeljak, 13 Kolovoz 2018 11:28

OBAVIJEST!

OBAVIJEST UČENICIMA, RODITELJIMA I UČITELJIMA

Poštovani,

obavještavamo Vas da su započeli radovi na energetskoj obnovi zgrade Osnovne škole Novska.

Molim Vas za strpljenje i razumijevanje tijekom radova, jer će nastava Odlukom Osnivača Škole biti organizarana na sljedeći način:

1. Učenicima predmetne nastava (učenici od 5. - 8. razreda) nastava počinje 3. rujna 2018. godine u 14:00 sati u prostorima Srednje škole Novska, Tina Ujevića 2a, Novska, gdje će boraviti za vrijeme izvođenja radova.
  2. Učenicima razredne nastave (učenici od 1. - 4. razreda) nastava počinje 3. rujna 2018. godine u Osnovnoj školi Novska, Trg dr. Franje Tuđmana 1, Novska. Učenici će biti smješteni u drugim učionicama, ali po uobičajenim smjenama.

Molim Vas da sve daljnje obavijesti pratite na web stranici škole.

Napomena

Zbog čestih pucanja telefonskih linija, molimo Vas da u hitnim slučajevima zovete na brojeve mobitela:

Tajnica Tatjana Blažeković: 099 3330391

Ravnateljica Antonija Mirosavljević: 091 6063312

Ravnateljica OŠ Novska

Četvrtak, 24 Svibanj 2018 16:21

Rezultati natjecanja Klokan bez granica 2018.

Iz naše škole prijavilo se 66 učenika  u pet kategorija, sa svojim mentoricama Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

U 10 % najboljih u Republici Hrvatskoj  plasirana su 3 učenika naše škole. To su  Roko Klepac u kategoriji Pčelice, Anja Šulekić u kategoriji Leptirići i Jakov Vukelić u kategoriji Ecolier.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima!

Na 4. roditeljskom sasatanku 2. A razreda roditelji su upoznati s aktivnostima tijekom provođenja projekta "IKT kao most između malih i velikih".

Prikazani su im foto i video materijali na TwinSpaceu. Izrazili su zadovoljstvo što su njihova djeca sudjelovala u tim aktivnostima i potvrdili da su ih motivirale za učenje, ponavljanje i uvježbavanje nastavnih sadržaja. Kako bi im se dočarao takav način rada i sami su sudjelovali u radionici upoznavanja alata Padlet, Plickers i Mentimeter. Sve što su taj dan upoznali i naučili provjerili su zabavljajući se pomoću Kahoota-a. Na kraju predavanja i provedene radionice dogovoreno je da će popuniti završni evaluacijski upitnik za roditelje

Srijeda, 20 Lipanj 2018 06:24

Projekt „Baterije što znamo o njima“

Projekt „Baterije što znamo o njima“ samo je još jedan u nizu projekata naše škole, ali ne i manje vrijedan. Nositelji projekta su učenici 6.D s razrednicom Željkom Draganić.

Cilj projekta je potaknuti učenike, učitelje i roditelje na promišljanje o problemu koji prazne baterije predstavljaju našem zdravlju i prirodi. Projektom žele istaknuti važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada iz kućanstva i zajednički sudjelovati na zaštiti okoliša. Kako bi potaknuli ostale učenike na sudjelovanje u projektu, izradili su spremnike za sve razredne odjele, snimili su radijsku emisiju, a snimljen je i filmić uz pomoć vjeroučitelja Ivice Lalića i redateljsko vođenje učiteljice Željke Draganić.

Za sedam mjeseci skupljeno je 154,50 kg otpadnih baterija, a za svaki skupljeni kilogram od tvrtke FRIŠ d.o.o. nagrađeni smo s donacijom od 4 kn/kg. Financijska sredstva dobivena od tvrtke uplatit će se na račun Zaklade Ana Rukavina.

U projektu su sudjelovala 32 razredna odjela, odnosno 620 učenika. Posebno se istaknuo 2.B s nastavnicom Nedom Subotić sa skupljenih 16 kg otpadnih baterija. Nakon njih, 2. mjesto dijele učenici 4.A, nastavnice Sanje Hrvojić i 6.D, nastavnice Željke Draganić s 9 kg. Na 3. mjestu s 8,5 kg starih baterija je 1.A s nastavnicom Nikolinom Rupčić.

Hvala svima koji su se uključili u ovaj ekološko-humanitarni projekt. S projektom nastavljamo i sljedeće godine, a vi pažljivo čuvajte i skupljajte stare baterije do početka nove školske godine.

Utorak, 19 Lipanj 2018 11:02

OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE

U srijedu, 20.6.2018. za 44 učenika naše škole koji su upućeni na PRODUŽNU NASTAVU, nastava započinje u 09:00 sati, a završava u 13 i 15.

Učenici će sutra dobiti detaljan raspored realizacije dodatnih nastavnih sati.

Za učenike putnike bit će organiziran prijevoz školskim busom. Polazak busa je u 08:30 na autobusnim stanicama.

Petak, 15 Lipanj 2018 10:16

Večer lektire

Učenice 5. b (Ena Haramustek, Monika Mareš) i 6. a (Dora Senić, Barbara Žunić, Miriam Bjelanović) i učiteljica Hrvatskoga jezika Andreja Puškaš održale su Večer lektire. Učenice su izložile svoja razmišljanja te su interpretativno čitale. Izloženi su i radovi učenika 5. b i 6. a o lektirnim djelima i piscima.

Srijeda, 06 Lipanj 2018 10:39

Jelovnik za mjesec lipanj

Ponedjeljak, 28 Svibanj 2018 15:02

Završna svečanost

U gradskom parku, 18.5.2018. u Petrinji održana je 30. Smotra učeničkih zadruga, na kojoj su se predstavile učeničke zadruge s područja Sisačko-moslavačke županije.

raspored2017