Rehabilitacijski centar

POSEBNA SKUPINA


Srijeda, 07 Listopad 2015 19:15

Nova namjena streljane

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

U Osnovnoj školi Novska tri su razredna odjela za učenike koji se školuju prema posebnom programu za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualne postupke. Nakon što su učitelji i učenici  boravili u prostorima koji nisu u potpunosti bili prilagođeni njihovim potrebama ( Područna škola Brestača, Dom hrvatskih branitelja), 5. listopada započela je adaptacija zgrade streljane u dvorištu škole koja je svojom lokacijom idealna za ove učenike.

Prostor steljane bit će uvjetima prilagođen učenicima i opremljen senzornom i didaktičkom opremom, sportskom dvoranom i učionicama. U izgradnji je i prilaz te rampa za učenike u invalidskim kolicima. Vrijednost radova je oko pola milijuna kuna, a financira ih Sisačko-moslavačka županija i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa. Radovi bi trebali biti gotovi za dvadesetak dana ukoliko vremenski uvjeti budu naklonjeni. Ravnateljica Antonija Mirosavljević prilikom obilaska radova je izjavila: Budući da je naša škola regionalni centar za upis učenika s posebnim potrebama za područje Novske, Lipovljana, Jasenovca, Rajića, Banove Jaruge i Kutine, prenamjena prostora streljane u učionice i druge prostorije za rad s učenicima koji trebaju poseban oblik školovanja iznimno je važna i drago mi je što su radovi konačno započeli. Veselim se što će i učenici s većim poteškoćama u razvoju konačno imati primjerene uvjete za rad, učenje i igru.

Deset učenika i njihovi učitelji edukatori rehabilitatori s nestrpljenjem očekuju svoj novi prostor.

Pročitano 1168 puta
Više u ovoj kategoriji: « Otvorenje novog odjela Dan jabuka »

„A“ SKUPINA
Razrednica: Ina Grgić Pomper
Učenici: D.G., D.K., M.K., M.M. i A.P.

„B“ SKUPINA
Razrednik: Hrvoje Havlena
Učenici: A.M., P.P., i I.R.

„C“ SKUPINA
Razrednica: Ivana Fridl Puškar
Učenici: A.P. i N.R.

Autobusne linije

Prijevoz novi 1