Rehabilitacijski centar

Četvrtak, 07 Studeni 2013 18:03

Otvoren novi odjel

(1 Glasaj)

Dana 04.11.2013. god. u Područnoj školi Brestača, uz odobrenje Ministarstva, otvorena je posebna odgojno-obrazovna organizacija za učenike s većim teškoćama u razvoju.

Otvaranju je prisustvovala ravnateljica Osnovne škole Novska, Antonija Mirosavljević zajedno sa stručnim suradnicama škole te zamjenik gradonačelnika Vedran Mihaljević.

Otvorenje je popratila i Radio postaja Novska.

U novootvorenoj posebnoj odgojno-obrazovnoj organizaciji ostvaruje se odgojno-obrazovni i rehabilitacijski rad prema posebnim planovima i programima primjerenim potrebama i mogućnostima učenika.

Za rad sa petero učenika s većim teškoćama u razvoju, koliko ih pohađa nastavu zadužena je defektologica-prof. edukator-rehabilitator Valentina Galic.

Prijevoz učenika osiguran je od kuće do škole i povratak, a nastava se odvija u dvije smjene.

Vrlo smo sretni i ponosni što smo mogli realizirati osnovnoškolsko školovanje našoj djeci sa većim teškoćama u razvoju te smo sigurni kako će osnivanje ove organizacije pomoći i roditeljima koji su djecu do sada morali upisivati u druge škole, u Zagrebu, Sisku ili Daruvaru.

Više u ovoj kategoriji: Otvoren novi odjel »

„A“ SKUPINA
Razrednica: Ina Grgić Pomper
Učenici: D.G., D.K., M.K., M.M. i A.P.

„B“ SKUPINA
Razrednik: Hrvoje Havlena
Učenici: A.M., P.P., i I.R.

„C“ SKUPINA
Razrednica: Ivana Fridl Puškar