Rehabilitacijski centar

POSEBNA SKUPINA

Ponedjeljak, 15 Travanj 2019 12:02

Posjet bivšeg ministra gospodarstva Ivana Vrdoljaka

Povodom održavanja akcije "Pruži mi ruku", našu školu posjetio je bivši ministar gospodarstva, Ivan Vrdoljak. Prilikom posjeta, u društvu ravnateljice Antonije Mirosavljević, obišao je novouređeno školsko igralište te je podržao dobrotvornu akciju "Pruži mi ruku" koja se danas održavala na Trgu Luke Ilića Oriovčanina.

Danas smo započeli dobrotvornu akciju Osnovne škole Novska pod nazivom "Pruži mi ruku", čiji je cilj opremiti prostor za rehabilitaciju učenika s većim teškoćama u razvoju i probuditi svijest o njima. Kao početni događaj za pokretanje Akcije, organizirali smo Dan otvorenih vrata Malog rehabilitacijskog centra i kratki uvodni program u Pučkom otvorenom učilištu. Na otvorenje Akcije došli su mnogi roditelji, prijatelji, građani, ravnatelji institucija u Gradu, djelatnici OŠ Novska, gradonačelnik grada Novske Marin Piletić, zamjenica gradonačelnika Marija Kušmiš i župan SMŽ Ivo Žinić. Svi su oni, svojim dolaskom, podržali ovu Akciju i u pratnji ravnateljice OŠ Novska, Antonije Mirosavljević, obišli Mali rehabilitacijski centar.

Letak autizam Hrvoje PDF 1
Letak autizam Hrvoje PDF 2
Utorak, 19 Ožujak 2019 21:12

Dan očeva u Malom rehabilitacijskom centru

"Otac nije niti sidro koje nas zadržava, niti jedro da nas negdje odvede, već zvijezda vodilja čija ljubav nam pokazuje put."

Sretan dan očeva žele učenici Malog rehabilitacijskog centra, a našim tatama smo izradili i napisali čestitke ❤️
Utorak, 18 Listopad 2016 12:07

Izlet u Zagreb

Učenici posebnih skupina ovaj mjesec posjetili su zoološki vrt i Tehnički muzej u Zagrebu.
Vidjeli smo mnoge divlje životinje, a pomazili smo ovce, koze i praščiće s kojima imamo lijepe slike za uspomenu.
U Tehničkom muzeju smo prošetali rudnikom i vidjeli kako se nekad iskopavala ruda. Obišli smo avione, automobile i pčele u prozirnim košnicama.
Izlet smo završili posjetom McDonald'su gdje smo se okrijepili i zasladili.

Subota, 05 Prosinac 2015 06:50

Otvoren prostor za učenike s posebnim potrebama

Otvoren prostor za učenike s posebnim potrebama

Nakon dvomjesečnih radova a prenamjeni preuređenju zgrade tzv. streljane u petak 4. prosinca 2015. svečano je otvoren novouređeni prostor za učenike s posebnim potrebama u Osnovnoj školi Novska. Tako će učenici koji se školuju prema posebnom programu za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualne postupke imati primjerene uvjete za rad i igru. Prostor je opremljen senzornom i didaktičkom opremom, sportskom dvoranom i učionicama. Izgrađen je prilaz te rampa za učenike u invalidskim kolicima. Vrijednost radova je oko pola milijuna kuna, a financira ih Sisačko-moslavačka županija i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa. Uz učenike, učitelje i roditelje svečanom otvorenju nazočili su župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić, dožupan Sisačko-moslavačke županije Marin Piletić, gradonačelnik Grada Novske Vlado Klasan te predstavnici odgojno-obrazovnih ustanova našeg grada i okolnim mjesta. Ravnateljica škole istaknula je da se Osnovna škola Novska već godinama sustavno brine u učenicima s posebim potrebama i da postaje regionalni upisni centar za upis učenika s teškoćama u razvoju.Izrazila je zadovoljstvo što i ovi učenici konačno imaju primjeren prostor u kojem će se osjećati ugodno. Trenutno je u tri razredna odjela smješteno deset učenika o kojima je brine tri edukatora-rehabilitatora i tri pomoćnika u nastavi.

Svečanost otvorenja pjesmom su popratili učenici Glazbene škole Novska, a prostor je otvorio učenik Dominik Kivač.

Petak, 20 Studeni 2015 19:52

Vukovar

Nedjelja, 01 Studeni 2015 19:32

Dan jabuka

Učenici posebnih skupina Osnovne škole Novska obilježili su Dan jabuka. Posjetili su Obitelj Bačić u Brestači i okušali se u berbi jabuka. Nakon berbe, zaputili su se u školu gdje su pripremali štrudlu i kompot od jabuka. Obilježavanje dana završili smo igrama s jabukama.

Srijeda, 07 Listopad 2015 19:15

Nova namjena streljane

U Osnovnoj školi Novska tri su razredna odjela za učenike koji se školuju prema posebnom programu za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualne postupke. Nakon što su učitelji i učenici  boravili u prostorima koji nisu u potpunosti bili prilagođeni njihovim potrebama ( Područna škola Brestača, Dom hrvatskih branitelja), 5. listopada započela je adaptacija zgrade streljane u dvorištu škole koja je svojom lokacijom idealna za ove učenike.

Ponedjeljak, 17 Studeni 2014 12:56

Otvorenje novog odjela

Osnovna škola Novska je već nekoliko godina područje za upis učenika s teškoćama u razvoju za mjesta Novska, Jasenovac, Lipovljani i Rajić. U prostorima škole su 3 posebne odgojne skupine po članku 7 Pravilnika o osnovnom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju i 2 odgojno-obrazovne skupine po članku 12 istog Pravilnika.

Dana 17. studenoga 2014. obilježeno je otvorenje novog odjela za učenike s autizmom.

Utorak, 04 Studeni 2014 13:01

Otvoren novi odjel

POČETAK RADA ODJELA ZA AUTIZAM

Dana 3. studenog 2014. u našoj OŠ Novska sa radom je započeo još jedan posebni odgojno obrazovni odjel, prema čl.12 Pravilnika o osnovnoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju, za učenike sa dijagnozom autizma.

Četvrtak, 07 Studeni 2013 18:03

Otvoren novi odjel

Dana 04.11.2013. god. u Područnoj školi Brestača, uz odobrenje Ministarstva, otvorena je posebna odgojno-obrazovna organizacija za učenike s većim teškoćama u razvoju.

Otvaranju je prisustvovala ravnateljica Osnovne škole Novska, Antonija Mirosavljević zajedno sa stručnim suradnicama škole te zamjenik gradonačelnika Vedran Mihaljević.

„A“ SKUPINA
Razrednica: Ina Grgić Pomper
Učenici: D.G., D.K., M.K., M.M. i A.P.

„B“ SKUPINA
Razrednik: Hrvoje Havlena
Učenici: A.M., P.P., i I.R.

„C“ SKUPINA
Razrednica: Ivana Fridl Puškar