Stari Grabovac

PODRUČNA ŠKOLA

U PRO Stari Grabovac nastava je organizirana u četiri čista razredna odjela. Pro Stari Grabovac pohađa 31 učenik.

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:59

Origami proljeće

Učenici 2. i 4. razreda obilježili su dolazak proljeća izradom origami tulipana.

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:55

Humanitarna akcija

Učenici i učitelji PŠ Stari Grabovac uključili su se u humanitarnu akciju prikupljanja namirnica i higijenskih potrepština za sela i gradove zahvaćene poplavama. Zahvaljujemo svim roditeljima, djedovima i bakama koji su nas podržali svojim donacijama.

Petak, 09 Veljača 2018 13:55

Dan sigurnijeg interneta u PŠ Stari Grabovac

Prvašići PŠ Stari Grabovac su nizom aktivnosti obilježili Dan sigurnijeg interneta. Kroz igru su se upoznali s internetom- mrežom svih mreža.Istražili su neke njegove mogućnosti te razgovarali o mogućim opasnostima.Upoznali su najvažnija pravila ponašanja kako bi postali uzorni stanovnici virtualnog svijeta. Završna aktivnost  bio je online kviz u kojem su provjerili svoje znanje o sigurnom  i odgovornom korištenju interneta.

Četvrtak, 04 Siječanj 2018 10:01

Božićna radionica u PŠ Stari Grabovac

U ponedjeljak, 18. prosinca 2017., učenici 2. i 4. razreda, učitelji Alen Joka i Matea Marenić te asistentica Jelena Tahiri, organizirali su božićnu radionicu u učionicama PŠ Stari Grabovac. Izradi božićnih ukrasa pridružili su se i roditelji. Želimo svima sretan Božić i uspješnu Novu godinu!

Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 13:31

Međunarodni dan obitelji

Povodom Međunarodnog dana obitelji četvrtaši su svojim roditeljima odlučili pokloniti praktičan dar. Obične šalice oslikane s puno ljubavi postale su unikatne. Iz njih će zasigurno svaki napitak biti puno ukusniji.

Utorak, 21 Ožujak 2017 17:22

Međunarodni dan sreće - 20.3.

Učenici područne škole Stari Grabovac na likovnim radionicama izradili su tzv. smajliće koje su nosili kao bedževe.

Prigodnim porukama i plakatom obilježili smo Međunarodni dan sreće.

Prije nego što krenete tražiti sreću, provjerite - možda ste već sretni.

Sreća je mala, obična, neupadljiva i mnogi ju ne znaju vidjeti.

Utorak, 21 Ožujak 2017 13:14

Proljeće

Toplinom sunca potaknuti unijeli smo dašak proljeća u hodnik naše škole. Vrijedni četvrtaši izradili su slike  kojima će naš drugi dom biti još ljepši i veseliji.

Petak, 24 Veljača 2017 16:59

Nasmijana lica naših maškarica

Princeze, policajci, Indijanke, gusari i još mnogo čudnih lica našlo se u školi. Pa kako i ne bi kad se maškarati svatko voli. Talente mnoge otkrili smo mi. Uz igru, ples i pjesmu razveselili su se svi.

Četvrtak, 23 Veljača 2017 14:27

Dan ružičastih majica u PRO Stari Grabovac

Uz rasplesane zvukove i uvježbanu koreografiju na glazbeni hit

Život nije siv, učenici područne škole Stari Grabovac obilježili su Dan ružičastih majica. Tako smo pjesmom i plesnim koracima rekli glasno NE međuvršnjačkom nasilju.

Videozapis

Utorak, 21 Veljača 2017 16:36

Međunarodni dan materinskoga jezika

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače od 2000. godine, s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.

I mi smo  ga prigodno obilježili. Istraživali smo zanimljivosti o jezicima. Saznali smo da na svijetu ima oko 7 000 jezika, a mnogima prijeti izumiranje.

Zaključili smo da je dobro poznavati  druge jezike, ali i da svoj jezik trebamo cijeniti, voljeti i što bolje naučiti. Stoga smo se okušali i u izražajnom čitanju pjesama pisanih narječjima te smo provjerili svoje poznavanje hrvatskoga jezika kroz kviz.