Stari Grabovac

PODRUČNA ŠKOLA

U PRO Stari Grabovac nastava je organizirana u dva čista odjela i jedan kombinirani razredni odjel. Pro Stari Grabovac pohađa 25 učenika.

Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 13:31

Međunarodni dan obitelji

Povodom Međunarodnog dana obitelji četvrtaši su svojim roditeljima odlučili pokloniti praktičan dar. Obične šalice oslikane s puno ljubavi postale su unikatne. Iz njih će zasigurno svaki napitak biti puno ukusniji.

Utorak, 21 Ožujak 2017 17:22

Međunarodni dan sreće - 20.3.

Učenici područne škole Stari Grabovac na likovnim radionicama izradili su tzv. smajliće koje su nosili kao bedževe.

Prigodnim porukama i plakatom obilježili smo Međunarodni dan sreće.

Prije nego što krenete tražiti sreću, provjerite - možda ste već sretni.

Sreća je mala, obična, neupadljiva i mnogi ju ne znaju vidjeti.

Utorak, 21 Ožujak 2017 13:14

Proljeće

Toplinom sunca potaknuti unijeli smo dašak proljeća u hodnik naše škole. Vrijedni četvrtaši izradili su slike  kojima će naš drugi dom biti još ljepši i veseliji.

Petak, 24 Veljača 2017 16:59

Nasmijana lica naših maškarica

Princeze, policajci, Indijanke, gusari i još mnogo čudnih lica našlo se u školi. Pa kako i ne bi kad se maškarati svatko voli. Talente mnoge otkrili smo mi. Uz igru, ples i pjesmu razveselili su se svi.

Četvrtak, 23 Veljača 2017 14:27

Dan ružičastih majica u PRO Stari Grabovac

Uz rasplesane zvukove i uvježbanu koreografiju na glazbeni hit

Život nije siv, učenici područne škole Stari Grabovac obilježili su Dan ružičastih majica. Tako smo pjesmom i plesnim koracima rekli glasno NE međuvršnjačkom nasilju.

Videozapis

Utorak, 21 Veljača 2017 16:36

Međunarodni dan materinskoga jezika

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače od 2000. godine, s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.

I mi smo  ga prigodno obilježili. Istraživali smo zanimljivosti o jezicima. Saznali smo da na svijetu ima oko 7 000 jezika, a mnogima prijeti izumiranje.

Zaključili smo da je dobro poznavati  druge jezike, ali i da svoj jezik trebamo cijeniti, voljeti i što bolje naučiti. Stoga smo se okušali i u izražajnom čitanju pjesama pisanih narječjima te smo provjerili svoje poznavanje hrvatskoga jezika kroz kviz.

Četvrtak, 16 Veljača 2017 08:14

Što smo radili da bi ljubav zasladili?

Na Dan zaljubljenih u područnoj školi Stari Grabovac sve je bilo ružičasto i slatko. Na kreativnim radionicama izrađivale su se prigodne dekoracije za učionice, a zatim smo se nagradili izradom i degustacijom cake popsa

Utorak, 07 Veljača 2017 16:15

Dan sigurnijeg interneta

Četvrtaši su danas obilježili Dan sigurnijeg interneta. Čitali smo, raspravljali i razmjenjivali iskustva. Izradili smo podsjetnik za sigurno korištenje interneta. Na kraju smo odigrali igricu u kojoj smo osim spretnosti provjerili i svoje znanje.

Srijeda, 25 Siječanj 2017 16:44

Mali Eskimi

Ove hladne dane četvrtaši su odlučili iskoristiti za još pokoju kreativnu radionicu. Tako su nastali mali Eskimi. Nasmijana lica krase pano naše učionice.

Ponedjeljak, 19 Prosinac 2016 09:01

Božićna priredba