Stari Grabovac

PODRUČNA ŠKOLA


 

U PRO Stari Grabovac nastava je organizirana u četiri čista razredna odjela. Pro Stari Grabovac pohađa 31 učenik.

Četvrtak, 17 Prosinac 2015 12:50

Božićna zvijezda

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Inspirirani legendom o božićnoj zvijezdi učenici trećeg razreda su uz pomoć svojih roditelja i učiteljice izradili papirnate cvjetove koji će krasiti učionicu. Na listovima ove neobične božićne zvijezde stoje stihovi kojima svima želimo sreću, mir i blagoslov.

Legenda o božićnoj zvijezdi

Nju je u Meksiku 1828. godine otkrio američki veleposlanik Joel Poinsette, po kojem je taj cvijet i dobio ime - poinsettia (Euphorbia Pulcherrima). No, legenda kaže kako su dvoje djece, brat i sestra, u jednom meksičkom selu kao ukras prilikom slaganja jaslica donijeli vrlo ružnu i neuglednu biljku kao ukras. Kako su bili siromašni i nisu mogli kupiti ukras, ubrali su biljku koja je rasla pored ograde njihove kućice.

Ostala djeca su im se rugala zbog ružnog cvijeta, no na božićno jutro, župnika u selu te sve ostale seljane dočekao je neočekivan prizor. Neugledna biljka preko noći je procvala u predivan cvijet i postala 'zvijezda' čitavih jaslica izgledom. pa su brat i sestra biljki nadjenuli ime 'božićna zvijezda.

Pročitano 1110 puta

Autobusne linije

Prijevoz novi 1