Stari Grabovac

PODRUČNA ŠKOLA

U PRO Stari Grabovac nastava je organizirana u dva čista odjela i jedan kombinirani razredni odjel. Pro Stari Grabovac pohađa 25 učenika.

Utorak, 21 Veljača 2017 16:36

Međunarodni dan materinskoga jezika

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače od 2000. godine, s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.

I mi smo  ga prigodno obilježili. Istraživali smo zanimljivosti o jezicima. Saznali smo da na svijetu ima oko 7 000 jezika, a mnogima prijeti izumiranje.

Zaključili smo da je dobro poznavati  druge jezike, ali i da svoj jezik trebamo cijeniti, voljeti i što bolje naučiti. Stoga smo se okušali i u izražajnom čitanju pjesama pisanih narječjima te smo provjerili svoje poznavanje hrvatskoga jezika kroz kviz.

raspored zvona pro