Subota, 08 Lipanj 2019 17:39

Državno natjecanje u atletici

Napisao/la

Nakon što su postigli izvrstan rezultat na Županijskom natjecanju osvojivši prvo mjesto i plasiravši se na Državno natjecanje, naše atletičarke bile su od 20.- 21. 5. 2019. u Splitu.

Djevojke su zauzele  19. mjesto. Čestitamo djevojčicama na postignutom rezultatu te se veselimo novim sportskim uspjesima!

U ekipi su nastupile: Ira Sogonić (7.e), Dorotea Rajić (7.d), Iva Vidiček (7.d), Anita Zekić (7.d), Lukrecia Prka (7.d), Lucija Mežnarić (7.a), Hana Basarić (6.d), Paula Santo (8.d) i Iva Kozić (6.c).

Subota, 08 Lipanj 2019 17:20

Državno rukometno natjecanje u Poreču

Napisao/la

Nakon što su postigli izvrstan rezultat na Županijskom natjecanju osvojivši prvo mjesto i plasiravši se na Državno natjecanje, naši rukometaši bili su od 2.-5. 5. 2019. u Poreču.

Nakon prve pobjede protiv bjelovarske osnovne škole, uslijedio je na žalost poraz protiv Gospića, pa tako nisu uspjeli „proći“ grupnu fazu i samim tim zauzeli su 9. mjesto. U svakom slučaju čestitamo dečkima!

Dečki su nastupili u sastavu: David Carić (8.a), Ante Lovrić (8.b), Manuel Gavranović (8.b), Marko Mađerić (8.c), Luka Milinković (8.b), Marijan Marijan (8.a), Patrik Komljenović (8.d), Dominik Marenić (8.a), Filip Božić (8.b), Marko Rogulja (7.d), Karlo Vasko (8.b) i Ivan Srdarević (6.c).

Subota, 08 Lipanj 2019 17:10

Natjecanje u atletici

Napisao/la

Prekrasan sunčan dan dočekao je 210 učenika 5. i 6. razreda u Kutini na savršeno pripremljenom stadionu Športskog centra. Svi su došli pokazati svoje umijeće u kraljici sportova - atletici.
Naše djevojčice zauzele su 9. mjesto, a našim dječacima za tri boda „pobjeglo“ je prvo mjesto.

Dječaci  su nastupili u sastavu: Luka Matoš (5.e), Filip Dujmović (5.e), Noa Sertić (6.d), Ivan Srdarević (6.c), Lukas Antešević (6.d), Marko Krunić (6.d), Mihael Prelesnik (6.b), i Viktor Barešić (6.d)  osvojili su 2. mjesto.

Čestitamo!

Na Županijskom natjecanju u rukometu za djevojčice 5. i 6. razreda, koje je u organizaciji Školskog sportskog saveza SMŽ održano 16. 04. 2019. u dvorani SŠ Novska, naše djevojčice:

Paula Grgić (6.c), Lana Matoš (6.c), Elena Mlinar (6.c), Hana Basarić (6.d), Laura Bilandžija (6.d), Majamarija Žunić (5.b), Ela Poklatko (6.a), Marija Domitrović (5.c), Sara Sublija (6.b), Maja Vagner Dragić (6.d), Anamarija Markić (5.a), Lana Baić (5.a), Mia Nikić (5.c) i Irma Stanivuković (5.a) osvojile su 2. mjesto.

Čestitamo!

Subota, 08 Lipanj 2019 13:46

Županijsko natjecanje u košarci

Napisao/la

U ponedjeljak, 15. travnja 2019. godine, u dvorani SŠ Novska, u organizaciji Školskog sportskog saveza SMŽ održano je Županijsko natjecanje u košarci u kojem su sudjelovale 4 ekipe košarkaša petih i šestih razreda.

Naši dječaci Marian Čelan (6.d), Ivan Srdarević (6.c), Robert Šehić (6.d), Mihael Prelesnik (6.b), Kristijan Dobrić (6.b), David Perak (6.b) i Lukas Antešević (6.d) osvojili su srebrnu medalju.

Čestitamo!

Subota, 08 Lipanj 2019 13:32

Županijsko natjecanje u rukometu

Napisao/la

U petak, 12. travnja 2019. godine, u dvorani SŠ Novska održano je Županijsko natjecanje u rukometu za dječake 5. i 6. razreda u organizaciji Školskog sportskog saveza SMŽ.

Naši dječaci Jakov Vukelić (6.b), Frano Brtan (6.a), Mihael Prelesnik (6.b), Luka Matoš (5.e), Roko Movrić (6.a), Marin Kesić (6.d), Ivan Srdarević (6.c), Marin Ciprijanović (5.e), Luka Slišković (5.a), Kristian Jurić (5.e), Ivan Marijan (4.b), Karlo Martinović (5.d), Tomo Kozić (5.d) i Niko Gavranović (6.b) osvojili su 4. mjesto.

Čestitamo!

Subota, 08 Lipanj 2019 13:07

Županijsko natjecanje u atletici

Napisao/la

U Sportskom centru Kutina održano je Županijsko natjecanje u atletici za učenike i učenice 7. i 8. razreda. Dječaci su zauzeli odlično 11. mjesto.

Djevojke su ekipno ostvarile odličan rezultat osvojivši 1. mjesto i tako stekle pravo nastupa na Državnom natjecanju u Splitu.

U ekipi su nastupile: Danijela Kivač (8.a), Ira Sogonić (7.e), Dorotea Rajić (7.d), Iva Vidiček (7.d), Anita Zekić (7.d), Lukrecia Prka (7.d), Lucija Mežnarić (7.a), Hana Basarić (6.d), Paula Santo (8.d) i Iva Kozić (6.c).

Čestitamo!

Četvrtak, 06 Lipanj 2019 12:29

Badminton

Napisao/la

Ove godine Zadar je postao grad badmintona. 7. i 8. ožujka održavalo se natjecanje u Sportskoj dvorani Višnjik.

Naše osnovnoškolke Lucija Mežnarić, Martina Kovačević, Iva Vidiček i Vlatka Kovačević postale su državne prvakinje.

Dječaci su ove godine osvojili srebro, a to su: Filip Bajzek, Ivano Kukla, Filip Martinović i Filip Tutić.

Treba samo reći da, u zadnjih šest finala, tj. zadnje tri školske godine Novljani imaju četiri zlata i dva srebra.

Čestitamo!

Petak, 22 Ožujak 2019 06:04

Klokan bez granica 2019.

Napisao/la

I ove godine se naša škola priključila međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.

Iz naše škole prijavilo se 71 učenik  u pet kategorija, sa svojim mentorima Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Marijom Šugić, Mladenom Puljićem, Snježanom Kasumović, Mirjanom Duvanđijom,  Antonijom Italo, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

Učenici s nestrpljenjem iščekuju objavu rezultata.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ˝Klokan bez granica˝ je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Srijeda, 20 Ožujak 2019 17:46

Europski kviz o novcu

Napisao/la

Hrvatska udruga banaka uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske uoči Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka 2019.) organizirala je po drugi puta „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz).

Natjecanje se provodi u online okruženju za timove učenika od 13 do 15 godina. Prošle godine natjecanje je organizirano prvi puta te je u istovremeno u kvizu sudjelovalo više od 1500 učenika iz cijele Hrvatske.

Ove godine prijavljen je i tim naše škole sastavljen od 6 učenika: David Carić, Dominik Marenić, Klara Moguš, Leo Divić, Lucija Malleg i Marijan Marijan, pod mentorstvom učiteljice Dražene Potočki.

Kviz je održan u srijedu, 20. ožujka na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj „Kahoot!“ platformi. Istovremeno se natječu svi prijavljeni timovi učenika.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovat će u Bruxelles, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju 7. svibnja 2019. godine.

Tim naše škole je zadovoljan pokazanim znanjem iako nije pobijedio.

Radujemo se novom pokušaju sljedeće godine.