Petak, 22 Ožujak 2019 06:04

Klokan bez granica 2019.

Klokan bez granica 2019.

I ove godine se naša škola priključila međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.

Iz naše škole prijavilo se 71 učenik  u pet kategorija, sa svojim mentorima Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Marijom Šugić, Mladenom Puljićem, Snježanom Kasumović, Mirjanom Duvanđijom,  Antonijom Italo, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

Učenici s nestrpljenjem iščekuju objavu rezultata.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ˝Klokan bez granica˝ je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Srijeda, 20 Ožujak 2019 17:46

Europski kviz o novcu

Europski kviz o novcu

Hrvatska udruga banaka uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske uoči Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka 2019.) organizirala je po drugi puta „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz).

Natjecanje se provodi u online okruženju za timove učenika od 13 do 15 godina. Prošle godine natjecanje je organizirano prvi puta te je u istovremeno u kvizu sudjelovalo više od 1500 učenika iz cijele Hrvatske.

Ove godine prijavljen je i tim naše škole sastavljen od 6 učenika: David Carić, Dominik Marenić, Klara Moguš, Leo Divić, Lucija Malleg i Marijan Marijan, pod mentorstvom učiteljice Dražene Potočki.

Kviz je održan u srijedu, 20. ožujka na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj „Kahoot!“ platformi. Istovremeno se natječu svi prijavljeni timovi učenika.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovat će u Bruxelles, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju 7. svibnja 2019. godine.

Tim naše škole je zadovoljan pokazanim znanjem iako nije pobijedio.

Radujemo se novom pokušaju sljedeće godine.

Petak, 01 Ožujak 2019 22:30

Županijsko natjecanje iz matematike

Učenica 5.razreda Nela Ficko Berić sudjelovala je na Županijskom natjecanju iz matematike koje se održalo u OŠ V. Vidrića u Kutini, 28. veljače 2019.

Nedjelja, 10 Ožujak 2019 19:29

Županijsko natjecanje iz Hrvatskog jezika

Našoj školi pripala je čast biti domaćinom Natjecanja iz hrvatskog jezika- županijska razina. U srijedu 13. ožujka 2019. ugostit ćemo 81 učenika i četrdesetak mentora iz osnovnih i srednjih škola naše županije. Veselimo se dolasku ponajboljih učenika iz Sisačko-moslavačke županije, a oni, koji postignu najbolje rezultate na ovom natjecanju, bit će upućeni za državnu razinu.

Djelatnici škole marljivo se pripremaju za ovaj dan i s veseljem očekuju goste.

Dobro došli u Osnovnu školu Novska!

Petak, 08 Ožujak 2019 18:10

Županijsko natjecanje iz Engleskog jezika

U utorak, 26.veljače 2019. godine u Srednjoj školi u Petrinji održano je Županijsko natjecanje iz engleskog jezika. Našu školu predstavljala je naša učenica Klara Kovačević pod vodstvom mentorice Dragane Lončarević. Natjecala se s još 16 učenika u kategoriji osmih razreda osnovnih škola. Naša Klara Kovačević osvojila je 4. mjesto! Čestitamo učenici na ostvarenom uspjehu!

Utorak, 26 Veljača 2019 22:12

Natjecanje u rukometu

Učenici i učenice naše škole sudjelovali su  na Gradsko- općinskom  natjecanju u rukometu koje je održano 15. 2. 2019 u dvorani Srednje škole Novska.

Učenici su u sastavu  David Carić, 8.a, Karlo Vasko, 8.b, Luka Milinković, 8.b, Ante Lovrić, 8.b, Dominik Marenić, 8.a, Manuel Gavranović, 8.b, Marko Mađerić, 8.c, Marko Rogulja, 7.d, Ivan Srdarević, 6.c i Filip Božić, 8.b, uvjerljivim pobjedama osvojili 1. mjesto i ostvarili pravo nastupa na Županijskom natjecanju koje će se održati 8. 3. 2019. u Popovači.

Učenice su u sastavu Lara Milašinović, 7.e, Anamaria Iličić, 7.e, Hana Basarić, 6.d, Laura Bilandžija, 6.d, Majamarija Žunić, 5.b, Marija Bublić, 8.c, Sara Stublija, 6.b, Elena Mlinar, 6.c, Karla Gavranović, 8.c, Lucija Čevizović, 7.e, Lana Matoš, 6.c i Paula Grgić, 6.c uvjerljivom pobjedom osvojile prvo mjesto i ostvarile pravo nastupa na Županijskom natjecanju koje će se održati 4. 3. 2019. u Novskoj.

Petak, 15 Veljača 2019 07:31

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu

U sportskoj dvorani Srednje škole Novska, 13. veljače 2019. godine održano je Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za Osnovne škole. Na natjecanju je sudjelovalo 5 muških i 4 ženske ekipe. Učenici Osnovne škole Novska osvojili su prvo mjesto. Osvajanjem prvog mjesta: MARKO MAĐERIĆ (8.C), GABRIEL DEBELJAK (8.C), TONI CEPANEC (7.E) i GABRIJEL JAMBRIŠAK 6.(C).  stekli su pravo sudjelovanja na Državnom natjecanju u Poreču.

Uz čestitke, želimo im puno uspjeha na prvom Državnom natjecanju u stolnom tenisu.

Tekst i fotografije: Marija Dragić

raspored