Ponedjeljak, 16 Prosinac 2019 22:45

Dabar 2019

I ove godine uključili smo se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Natjecanje se održavalo od 11. do. 15. studenoga 2019. uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Dabar je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i u široj javnosti. Zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata  te  razvoj različitih strategija rješavanja.

Organizator   natjecanja za  Hrvatsku  su  udruga  "Suradnici  u  učenju“, Hrvatski   savez informatičara i Visoko učilišta Algebra uz podršku CARNET-a.

Natjecanju su ove godine pristupili učenici naše škole, sa svojim mentoricama/mentorom Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Antonijom Italo, Emili Jurjević, Snježanom Kasumović, Anitom Ivandić, Draganom Vlajinićem, Ankom Cikojević i Draženom Potočki. Od najmlađih u kategoriji MikroDabar, do najstarijih u kategoriji MegaDabar.

Učenici koji su ušli u 10% najuspješnijih u ovoj godini su: David Bogunović, Gabriel Kitonić,  Domagoj Potočki, Ivan Marijan, Lucija Gračaković i Patricia Jelinek. Čestitamo im!

raspored

Prijevoz novi 1