Srijeda, 20 Ožujak 2019 17:46

Europski kviz o novcu

Europski kviz o novcu

Hrvatska udruga banaka uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske uoči Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka 2019.) organizirala je po drugi puta „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz).

Natjecanje se provodi u online okruženju za timove učenika od 13 do 15 godina. Prošle godine natjecanje je organizirano prvi puta te je u istovremeno u kvizu sudjelovalo više od 1500 učenika iz cijele Hrvatske.

Ove godine prijavljen je i tim naše škole sastavljen od 6 učenika: David Carić, Dominik Marenić, Klara Moguš, Leo Divić, Lucija Malleg i Marijan Marijan, pod mentorstvom učiteljice Dražene Potočki.

Kviz je održan u srijedu, 20. ožujka na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj „Kahoot!“ platformi. Istovremeno se natječu svi prijavljeni timovi učenika.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovat će u Bruxelles, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju 7. svibnja 2019. godine.

Tim naše škole je zadovoljan pokazanim znanjem iako nije pobijedio.

Radujemo se novom pokušaju sljedeće godine.

raspored

PRIJEVOZ 1