Srijeda, 24 Listopad 2018 10:56

BUČIJADA 2018. - nagrada, priznanja, antologija

Napisao/la sanja

U nedjelju, 21. listopada održani su na 14. BUČIJADI u Ivanić-gradu, Susreti hrvatskih haiđina na kojima su sudjelovale i učenice naše škole. Na Susretima su podijeljene nagrade, priznanja i zahvalnice nagrađenima učenicima, njihovim mentorima i školama koje su sudjelovale na natječaju Bučijada 2018. na temu BUČA. Učenica 6.razreda Osnovne škole Novska, Patricija Jelinek, osvojila je 2. nagradu za svoj haiku: stari ratari/ mjere obujam buče/drhte im ruke. Učenica 2. razreda, Ema Rebec, dobila je pohvalu za hajgu (ilustrirani haiku), a pohvalu za svoj uradak dobila je i njihova mentorica, učiteljica Jasna. Na Susretima je predstavljena i ANTOLOGIJA HRVATSKOG HAIKU - PJESNIŠTVA Nepokošeno nebo 2, u kojoj su predstavljena 198 haiku pjesnika iz naše i susjednih zemalja, ali i Dječje haiku – stvaralaštvo sa najzapaženijim uspjesima, između ostalog i uspjesi Malih haiđina OŠ Novska.

raspored2017