Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 16:25

Nagrada za ilustraciju

Napisao/la sanja

U gradu Vrbovskom, živopisnom goranskom kraju uz kanjon Kamačnik, u subotu, 13. listopada održani su 6. Susreti haiku pjesnika Vrbovsko 2018. i predstavljanje petog haiku zbornika Udruge  „ Goranski koraci“ Delnice TEČE, TEČE JEDAN KAMAČNIK. Na haiku natječaju na temu VODA i AKTIVAN ODMOR sudjelovalo je 197 učenika iz 28 osnovnih škola. Osim u haiku, natjecalo se i u ilustriranim radovima te hajgama na istoimene teme. Ilustrirani rad učenice 2. razreda naše škole, Marie Egredžije dobio je 3. nagradu, a radovi učenica, također 2. razreda; Sare Sorić i Ane Kalanja, te učenice 6. razreda Vlatke Kovačević, krase također stranice ovogodišnjeg zbornika. U zborniku se nalaze i tri haiku uratka učenice 6. razreda, Patricije Jelinek, te haiku radovi njihove mentorice, učiteljice Jasne, koja je ove godine zajedno sa još tri članice Prosudbenog povjerenstva izabrala i ocijenila sve pristigle radove, njih 852 od 298 autora.

raspored2017