Utorak, 30 Siječanj 2018 20:42

Lucko-ekipno natjecanje osnovnih škola u matematici

(1 Glasaj)

Lucko-ekipno natjecanje osnovnih škola u matematici

U gimnaziji Lucijana Vranjanina u Zagrebu već se nekoliko godina održava ekipno natjecanje Lucko za učenike osnovnih škola.
U subotu, 27. siječnja 2018. godine osmero učenika naše škole u pratnji učiteljica matematike Tamare Tomić i Dražene Potočki sudjelovalo je na Luckom- ekipnom natjecanju osnovnih škola u matematici u Gimnaziji Lucijana Vranjanina u Zagrebu. Ekipu Novska 1 činile su Lora Čavlović, Ema Komljenović, Nika Baić i Zara Mance, a ekipu 2 Bruno Brtan, Matija Potočki, Ivano Markić i Mihael Krunić.
Bilo je prijavljeno 108 ekipa većinom iz osnovnih škola Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Naše ekipe su se izvrsno snašle, a posebno muška ekipa koja je osvojila 25.mjesto.
Prema propozicijama natjecanja ekipa se sastoji od četiri člana, od čega najviše dvoje učenika osmoga razreda. Natjecanje traje 90 minuta, u kojem vremenu ekipa zajednički rješava 45 zadataka. Zadaci su na zaokruživanje i podijeljeni su u tri skupine različite težine. Na svakoj skupini zadataka piše koliko bodova donosi. Na listiću za odgovore zaokružuje se samo jedan odgovor. Ako se zaokruži više odgovora ili nije jasno što je zaokruženo, odgovor je nevažeći kao da zadatak nije ni rješavan. Netočno zaokružen odgovor nosi negativne bodove.
Natjecanje je proteklo u ugodnoj atmosferi i druženju zaljubljenika u matematiku. Posebno treba istaknuti i pohvaliti vrhunsku organizaciju u provođenju ekipnog natjecanja u kojoj su zajedno sudjelovali djelatnici i učenici Gimnazije Lucijana Vranjanina.
Čestitke našim uspješnim ekipama!

raspored2017