Utorak, 30 Svibanj 2017 12:49

Učenička zadruga "Novljanski ogrc" ide na državno natjecanje

Učenička zadruga „Novljanski ogrc“ je 26. svibnja 2017. sudjelovala na 29. smotri učeničkih zadruga Sisačko - moslavačke županije koja je održana na prostoru pješačke zone u Sisku. Između 23 učeničke zadruge naše županije predstavili smo svoj rad kroz temu jabuke. Na izložbenom štandu smo prikazali raznovrsne kreativne i unikatne uratke naših zadrugara, pri čemu smo poseban naglasak stavili na očuvanje tradicijskih vrijednosti.  No,skladom boja i oblika te novim tehnikama izrade predmeta,  uspjeli smo zadovoljiti i moderne forme.
Rad naše zadruge predstavile su učenice zadrugarke Nika Baić, 6.b, koja je prosudbenu komisiju upoznala s radom naše zadruge, dok je Iva Radočaj, 6.b, bila zadužena za opis praktičnog rada. Cjelokupni dojam upotpunila je Elena Poklečki, 6.a, prikazavši tradicijski vez po pismu koji gajimo u našoj sekciji Mlade vezilje. Kroz temu jabuke prikazani su, osim vezenih stolnjaka i ukrasnih vrećica, različiti stakleni i keramički uporabni i ukrasni predmeti, slike, a cjelokupni dojam zaokružen je džemom od jabuka i sušenim jabukama.
Vrednovanje je išlo kroz 3 kategorije: dokumentacija - koja podrazumijeva izvješće o radu zadruge u proteklih godinu dana, katalog proizvoda zadruge, kurikulum, evidencija prodanih proizvoda; izgled štanda koji mora zadovoljiti estetske kriterije, te praktičan rad u koji ulazi prikaz praktičnog rada kao pismeni elaborat, kroz plakat ili prezentaciju te izvođenje praktičnog rada pred komisijom. Ponosni smo na konačni rezultat, osvojivši 3. mjesto, čime smo po drugi puta u povijesti naše zadruge zaslužili odlazak na državno natjecanje koje će se održati u listopadu u Zadru.

raspored2017