Ponedjeljak, 27 Ožujak 2017 19:34

Klokan bez granica

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" 2017.

Ove godine se naša škola priključila međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“. Iz naše škole sudjelovalo je 45 učenika  u tri kategorije. Rješenja zadataka bit će od 20. travnja 2017. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2017/. Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2017.godine na mrežnim stranicama HMD-a.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ˝Klokan bez granica˝ je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Veliki broj sudionika čini ovo natjecanje najvećim školskim natjecanjem u svijetu. U Hrvatskoj se natjecanje održava  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Hrvatskog matematičkog društava.

Prošle godine natjecalo se 6 000 000 učenika u 64 zemlje svijeta. U Hrvatskoj je natjecanje održano u 508 osnovnih i 121 srednjoj školi u svim županijama ili ukupno 38 634 učenika.

raspored2017