EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Srijeda, 08 Svibanj 2019 20:01

Terenska nastava u Rijeci

„Statistika naša svagdašnja“  je hrvatski nacionalni projekt kojim želimo popularizirati statistiku među učenicima.  Jedan od ciljeva projekta je i upoznati svoje vršnjake, odnosno druge učenike (sudionike projekta) iz Hrvatske, te terenska nastava u Rijeku.

U projektu sudjeluju i učenici Srednje škole Novska i Osnovne škola Novska.

Učenici koji su sudjelovali u projektu su se zajedno sa svojim mentoricama G.Divić, Z.Marton, I. Došlović Pezić, L. Božić iz Srednje škole Novska, te K.Lekić i D.Potočki iz Osnovne škole Novska uputili 17. travnja na terensku nastavu u Rijeku.

Predstavljanje eTwinning projekata  Vijeću učenika

Učenica Klara Moguš predstavila je nacionalni projekt „Statistika naša svagdašnja“, a učenica Ena Carić predstavila je međunarodni projekt „Put Your Math Glasses On!“. Obje učenice su istaknule ciljeve projekata, zemlje partnere, provedene aktivnosti tijekom projekata te daljnje planirane aktivnosti.

Petak, 15 Veljača 2019 22:27

Međunarodni eTwinning projekt Pi day

U projektu „Pi day“ surađujemo sa školama iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine. Surađujući na ovom projektu ostvarit ćemo različite aktivnosti vezane uz ovaj dan.

U projektu „π is travelling Europe !“ surađujemo sa školama iz Hrvatske, Francuske, Makedonije, Poljske, Irske, Italije, Rumunjske, Srbije, Slovačke, Španjolske, Tunisa, Turske i Ukrajine. Podijet ćemo materijale i načine obilježavanja Dana Pi u našim školama.

Četvrtak, 06 Prosinac 2018 11:09

Mystery Number

.

Učenici 5.a provjerili su svoje znanje o djeljivosti prirodnih brojeva u suradnji s učenicima 6.razreda iz OŠ "Cazin I" iz BIH.

U sklopu eTwinning projekta „Put Your Math Glasses On!“ odigrali su zanimljivu i napetu igru Mystery Number putem videokonferncije.

Obje ekipe su pokazale zavidno znanje pa je rezultat neriješen!

Srijeda, 05 Prosinac 2018 05:52

eTwinning projekt MAKE A PICTURE

Učenici 3. A razreda, sudionici projekta, uz asistenciju učiteljica Deniz Solaker iz Turske i Ksenije Lekić, crtali su novogodišnje motive u realnom vremenu na istom "slikarskom" platnu pomoću digitalnog alata Twiddla.
Razmijenili su najljepše želje za nadolazeću 2019. godinu.
Pa, SRETNA NAM I USPJEŠNA BILA :)!

Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 21:53

Godišnja eTwinning konferencija

Godišnja eTwinning konferencija

Nacionalna služba za podršku svake godine organizira godišnju eTwinning konferenciju u svrhu promidžbe eTwinninga, razmjene iskustava među korisnicima i dodjele nacionalnih nagrada COMET najkvalitetnijim projektima u protekloj školskoj godini.

Utorak, 30 Listopad 2018 12:23

Mystery Skype

Učenici 5.a razreda prvi puta su sudjelovali u igri poznatoj pod nazivom Mystery Skype u sklopu eTwinning projekta „Put Your Math Glasses On!“ .

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 19:21

Europske oznake kvalitete

I dalje stižu lijepe vijesti iz eTwinning zajednice. Središnja služba za podršku eTwinningu iz Bruxellesa nagradila je Europskom oznakom kvalitete školu, učiteljicu matematike Draženu Potočki i njene učenike za rad na oba međunarodna eTwinning projekta realizirana u školskoj godini 2017./2018.: projekt M.E.D. i projekt f(counts in)=functions. To znači da je rad učiteljice, njenih učenika i škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.

Europska oznaka kvalitete druga je oznaka uspjeha, a dodjeljuje se samo jedanput na godinu i njezina dodjela objavljuje se na eTwinning portalu.

Ovom oznakom škola je dobila priznanje za jedinstveno postignuće na razini EU.

Subota, 20 Listopad 2018 17:08

20. listopada - Svjetski dan jabuke

Učenici 3. A razreda i učiteljica Ksenija sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu „DAN JABUKE 2“.

Nizom aktivnosti pridružili su se obilježavanju Svjetskog dana jabuke.

Nastavne jedinice vezane uz tematski dan objavljene su na Padlet-u  https://padlet.com/klekiciucenici/y6lvp4ud17bg

PRIJEVOZ 1