EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Utorak, 19 Svi 2020 20:46

Učimo i poučavamo tijekom online nastave

Tijekom nastave na daljinu učiteljice Ksenija Lekić i Dražena Potočki održale su pet webinara u sklopu eTwnning projekta Webučionica. Autor projekta Webučionica je učiteljica Sandra Vuk, a nositeljice su učiteljice Nevena Petrović i Lana Jager

Učiteljice Ksenija i Dražena svoje znanje podijelile su s drugim učiteljima, kako iz Hrvatske tako i iz drugih zemalja.

Upoznale su učitelje sa sjajnim alatom Genially kroz tri webinara (25.3.2020.; 26.3.2020.; 30.4.2020.), Nepotpunim QR kodom (16.4.2020.) te igrama Lov na blago i Escape room (9.5.2020.).

Odaziv na webinare je bio veliki. Preko 450 učitelja je odslušalo svaki od prva četiri webinara, a posljednji preko 300 osoba.

Učitelji su se izazito zainteresirali za alat Genially (alat za izradu interaktivnih digitalnih sadržaja)  i uskoro su počeli izrađivati mnoštvo uradaka u tom alatu. To je prepoznao i Genially tim (alat je nasatao u Španjolskoj) koji je našim učiteljicama ponudio suradnju. Osnovale su facebook grupu (Ingenious with Genially)  koja sada broji preko 1000 članova i obiluje mnoštvom sjajnim uradaka.

Iznimno pozitivne povratne informacije motiviraju naše učiteljice da i dalje rade na svom usavršavanju, kao i na usavršavanju svojih kolega. Posebno je sjajno kada dobiješ Priznanje za uspješno riješen izazov (Escape room) koji je izradio Luka Cundeković, učenik 7.razreda (OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica) motiviran webinarom koji je slušao uz svoju majku.

Prekrasna povratna informacija o uspješnosti webinara!

Više u ovoj kategoriji: « Ada Lovelace

Prijevoz novi 1