EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Ponedjeljak, 05 Veljača 2018 13:42

Učenici u ulozi učitelja - radionica Geogebra

(1 Glasaj)

Učenici u ulozi učitelja - radionica Geogebra

Još jedna u nizu radionica planiranih tijekom projekta „IKT kao most između malih i velikih“ održana je 5. veljače 2018. godine u Osnovnoj školi Novska.

Učenici 7. A razreda David Carić, Leo Divić, Lucija Malleg, Dominik Marenić, Marijan Marijan i Klara Moguš uspješno su pripremili radionicu i okušali se u ulozi učitelja.

Objasnili su i demonstrirali učenicima 2.a razreda što i kako se radi u Geogebri. Nakon prvih pokušaja rada i igranja igrice osmišljene u Geogebri učenici su motivirani da i sami koriste Geogebru. Učenici 2.a će instalirati Geogebru na tabletima koje koriste u nastavi kako bi još lakše usvojili geometrijske sadržaje koji slijede u nastavi matematike.

Provedenom anketom nakon održane radionice saznali smo da su učenici 2.a razreda u potpunosti zadovoljni ovakvim načinom rada.

Na kraju radionice dogovoren je izazov: do kraja školske godine provjerit će se tko je uspješniji u korištenju Geogebre, učitelji ili njihovi mali učenici :).