EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Srijeda, 13 Prosinac 2017 05:48

Učenici u ulozi učitelja – predavanje o sigurnosti na internetu

U ponedjeljak, 11. prosinca, održan je zajednički Sat razrednika učenika 2. A i 6. A razreda.

To je druga po redu od niza planiranih aktivnosti u sklopu provođenja eTwinning projekta „IKT kao most između malih i velikih“.

Šestero učenika 2. A razreda (Antonio, Inja, Klara, Lana, Marija i Roko) pripremili su i održali predavanja pod nazivom „Sigurno ponašanje na internetu“ i „Opasnosti i prijetnje na internetu“. U današnje vrijeme djeca su svakodnevno u kontaktu sa svim prednostima i vrijednostima koje im internet pruža. Od igre i zabave, druženja na društvenim mrežama do učenja korištenjem različitih dostupnih Web 2.0 alata i pronalaženja informacija za nastavu. Međutim, internet može biti i opasan ako se ne pridržavaju određenih pravila ponašanja i nisu s tim opasnostima pravoremeno upoznati. Mali predavači prenijeli su važne informacije o tome kako se zaštiti, kome se obratiti za pomoć, što se može, smije i ne smije za vrijeme korištenja interneta.

Ovo je bila uzvratna aktivnost i suradnja 6.A i 2. A razreda jer su u prvoj radionici „veliki“ učenici poučili „male“ kako se provjerava znanje u Plickersu.

Provedena anketa nakon predavanja je dokaz da se učenicima sviđa ovakav način rada i da uspješno mogu razmjenjivati znanje i iskustvo.

Ksenija Lekić