EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Četvrtak, 30 Studeni 2017 13:35

Učenici u ulozi učitelja - radionica Plickers

Učenici u ulozi učitelja - radionica Plickers

Prva u nizu radionica planiranih tijekom projekta „IKT kao most između malih i velikih“ održana je 27. studenog 2017. godine.

Učenici 6. A razreda Iva Šerić, Žana Josić, Andrija Ivaštinović, Miriam Bjelanović i Teo Androšević uspješno su probili led i okušali se u ulozi učitelja.
Objasnili su i demonstrirali učenicima 2.a razreda što i kako se radi u web 2.0 alatu imena Plickers. Nakon prvih nespretnih okretanja kodova učenici su shvatili način provjeravanja znanja ovim alatom. Zanimljivo im je bilo i skeniranje mobitelom te prikaz rezultata putem projektora. Od učitelja se očekuje detaljna priprema za rad u Plickersu, ali ništa nije teško, ako je učenicima sat dinamičniji i zanimljiviji. :)
Provedenom anketom nakon održane radionice saznali smo da su učenici 2.a razreda u potpunosti zadovoljni ovakvim načinom rada.
Na kraju radionice učenici su personalizirali svoj kod i nadamo se da će jedan od tih crteža postati i službeni LOGO našeg projekta.