EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Ponedjeljak, 27 Studeni 2017 13:25

IKT kao most između malih i velikih

Projekt IKT kao most između malih i velikih

Učiteljice Ksenija Lekić i Dražena Potočki su autorice ovog nacionalnog eTwinning projekta koji će se provoditi tijekom školske godine 2017./2018.
Projekt je pokrenut u studenom, a sudjelovat će učenici 2.a, 6.a i 7.a razreda.

Sadržaj projekta:
Razvojem tehnologije mijenjaju se i metode poučavanja, kao i potrebe učenika. Ovim projektom želi se sustavno uvesti informacijsko-komunikacijska tehnologija u proces učenja i poučavanja te izraditi digitalne obrazovne sadržaje putem međusobnog vršnjačkog poučavanja. U projekt će se aktivno uključiti i roditelji putem radionica. Vršnjačko poučavanje će biti organizirano unutar škole (međugeneracijski), kao i među školama partnerima. Sve škole u projektu će povezati učenike, roditelje i učitelje u zajedničkom radu te ih motivirati za učenje i poučavanje.

Ciljevi:
- inovirati proces učenja uključivanjem učenika u ulozi učitelja
- integracija suvremenih metoda učenja i poučavanja u obrazovni proces
- razvijati vještine 21. stoljeća
- aktivno uključivanje roditelja u odgojno-obrazovni proces
- razvijati kreativnost
- koristiti različite web 2.0 alate u različitim nastavnim predmetima
- razvijati informatičko stvaralaštvo, kreativni izričaj, vještine komuniciranja i timskog rada
- razvijati prezentacijske vještine
- učiti kako učiti