eTwinning

EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA


 

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Četvrtak, 23 Studeni 2017 13:01

Projekt M.E.D. (Mathematical Exploding Dots)

Napisao/la
Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

Projekt M.E.D. (Mathematical Exploding Dots)

Sadržaj projekta:
U okviru međunarodnog događaja Global Math Week (10.-17. listopada 2017. godine) i projekta M.E.D., učenicima svih uzrasta pruža se mogućnost primjene različitih brojevnih sustava. S različitim brojevnim sustavima učenici će se upoznati kroz potpuno novi koncept kutija i eksplodirajućih točaka. Sudionici projekta će obraditi dijelove predloženih materijala, u skladu s uzrastom učenika. Svi će rezultati biti prikazani u različitim web 2.0 alatima, a nastati će i mnoštvo nastavnih materijala koje će poslije moći biti korišteni u nastavi Matematike. Ovakvim načinom rada učenje postaje zanimljivije, motivirajuće, a razvijati će se i digitalna pismenost.

 

O projektu M.E.D. već ste mogli čitati:

matematička jesen

eksplodirajuce tocke i strojevi s brojevima

Kao rezultat rada na ovom projektu nastala je e-knjiga:

e-knjiga

 U projektu su sudjelovali učenici 6.a  i 7.a razreda. Završnom anketom učenici su iskazali zadovoljstvo ovakvim načinom rada.

Pročitano 780 puta
Više u ovoj kategoriji: Projekt f (counts in) = functions »

Autobusne linije

Prijevoz novi 1