PROGRAM MOGUĆNOSTI

Osnovna škola uključena je u Erasmus program.
Ovdje možete pratiti najnovije obavijesti vezane uz tu temu.

Petak, 20 Rujan 2019 06:33

Rezultati Erasmus+ ka 219 „My skills, my future“

Napisao/la Matea Marenic

U razdoblju od 1. 9. 2017. do 31. 8. 2019. u Osnovnoj školi Novska provodio se Erasmus + ka219 projekt s ciljem poticanja jezičnih i digitalnih kompetencija učenika sedmih i osmih razreda. Tijekom dvogodišnjeg razdoblja u mobilnostima u strane zemlje je sudjelovalo 16 učenika, koji su zadovoljili kriterije izbora, koordinatorica projekta Marijana Čevizović i knjižničarka Melisanda Masnica, dok je u provođenju aktivnosti projekta i pripremi završne mobilnosti u Novskoj sudjelovalo preko 100 učenika, njihovih roditelja i učitelja naše škole. Dio aktivnosti projekta su sa svojim učenicima provodile i učiteljice Vanesa Ficko Berić te Ivona Šarić. Tako su nastali razni video isječci, stripovi, osvrti na filmove, časopisi, igre, turistički vodići, prezentacije i uvidi u nove tehnologije, metodologije i rad s aplikacijama. Učitelji su imali priliku obogatiti vještine učenika novonastalim radnim materijalima, kreirati CLIL didaktičke cjeline, koje se mogu integrirati i u druge nastavne predmete, povezujući ih kroz međupredmetne teme. Učenici su također učili o različitim kulturama, načinima življenja, posvijesti, turističkim mjestima, aktivnom građanstvu i ekologiji. Cilj projekta je stvoriti pozitivne učinke i potaknuti učenike na aktivnu uporabu jezika u svakodnevnoj međusobnoj komunikaciji o temama 21. stoljeća. Zadovoljstvo učenika, roditelja i djelatnika učincima projekta na učenike i zajednicu je potvđeno kroz anketu nakon završne mobilnosti u Hrvatskoj. Projektni rezultati su predstavljeni kolektivu na sjednici Učiteljskog vijeća krajem kolovoza.

Prijevoz novi 1