PROGRAM MOGUĆNOSTI

Osnovna škola uključena je u Erasmus program.
Ovdje možete pratiti najnovije obavijesti vezane uz tu temu.

U razdoblju od 12. rujna do 15. rujna 2018. godine održao se transnacionalni sastanak koordinatora projekta „My skills, my future“ u Bitontu u Italiji. Učiteljica Marijana Čevizović kao koordinatorica iz Hrvatske, uz učiteljice iz Španjolske, Poljske i Italije sudjelovala je u aktivnostima. Razgovaralo se o dosadašnjim provedenim aktivnostima, njihovim utjecajima na učenike, postignutim rezultatima za vrijeme trajanja projekta te eventualnim teškoćama s kojima su se susreli tijekom izvođenja aktivnosti. Glavna koordinatorica iz Španjolske drugim je učiteljima pokazala pregršt mogućnosti uporabe novih tehnologija i aplikacija za potrebe provedbe projekta. Također su dogovoreni datumi posjeta Njemačkoj, kao i posjet Hrvatskoj, koja će ujedno biti i zadnji domaćin. U svibnju 2019. godine će se održati završnica projekta u Novskoj, za koju učenici vrijedno rade sa svojim učiteljima i kreiraju aktivnosti, plesne i dramske točke kojima će uveličati tjedan posvećen temi: Građanstvo i Ljudska prava.

Učenice osmih razreda, Maja Mikeloti, Dijana Kalanja, Maja Svjantko, Jana Stanivuković i Ema Vukašinović su u pratnji nastavnice Marijane Čevizović posjetile partnersku školu IES Alcrebite, Baza, u sklopu Erasmus+ projekta „My skills, my future“.

Četvrtak, 08 Ožujak 2018 14:05

Naši učenici u Poljskoj

Učenici osmih razreda Osnovne škole Novska su u sklopu Erasmus +ka219 projekta „My skills, my future“ otišli na svoju prvu mobilnost u Poljsku. Terenska nastava se odvijala u razdoblju od 26. 02. do 02.03. 2018. u gradu Leszczyna. U projektu sudjeluju Španjolska, Italija, Poljska, Hrvatska i Njemačka, a cilj je poboljšati učeničke kompetencije čitanja, pisanja, slušanja i govorenja unutar engleskog jezika.

Kriterije za izbor učenika za Erasmus+ projekt "My skills, my future" za putovanje u Poljsku (7 učenika) i Španjolsku (4 učenika).

Izbor se odnosi na učenike 8. razreda A smjene, čije su učiteljice uključene u provedbu projektnih aktivnosti i sudjeluju s učenicima i voditeljem projektnih aktivnosti u kreiranju aktivnosti. Najaktivniji učenici, prema rangu su izabrani da putuju u Poljsku (25. 02- 02. 03) i u Španjolsku (06. 05- 13. 05.).

KRITERIJI ZA IZBOR UČENIKA - ERASMUS+ PROJEKT "MY SKILLS, MY FUTURE"