IZDANJA

IKT kao most između malih i velikih – predstavljanje projekta

S ciljevima našeg projekta i njegovom tijeku upoznali smo Vijeće učenika, te roditelje uključenih učenika na roditeljskim sastancima.

Roditelji su na roditeljskim sastancima imali priliku popuniti i anketu za roditelje.

Roditelji učenika 2.a razreda tijek projekta redovno prate i na facebook stranici svog razreda.

Petak, 16 Veljača 2018 10:13

Osnovna škola Novska - Veliko srce malom srcu

Zahvaljujemo svima koji su kupili naš suvenir srce i podržali akciju Veliko srce malom srcu.

U akciji je prikupljeno 4 000 kn. Još jednom, HVALA OD SRCA: učenici 1.a, 1.c, 2.c, 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 4.c i 4.d, učiteljice Nikolina, Snježana, Blanka, Mirjana, Ivana, Ana, Ivanka, Mara i Ljubica, socijalne pedagoginje Nikolina i Emira i knjižničarka Sanja.

Četvrtak, 15 Veljača 2018 10:55

Valentinovo - poštanski sandučić za zaljubljene

Na Valentinovo slavimo svoju ljubav za druge bez obzira na to kakvog je ona oblika. Možda je to prijateljska ljubav, a možda je ljubav za nekoga tko nam znači nešto više.

Jedni svoje osjećaje hrabro izražavaju u trenu kad ih osjete, dok drugi čuvaju osjećaje za sebe pa je Valentinovo savršena prilika da pokažu ono što inače nisu hrabri reći. Činimo to maštovitim darovima i romantičnim pismima.

Učenici 5.c razreda i njihova razrednica Tamara Tomić postavili su sandučić za pisma i poruke u školskoj knjižnici. Pošta je razvrstana i podijeljena u srijedu, 14.2.

Ljubav nas čini sretnima, stoga slavite ljubav, zaljubljenost, sreću i prijateljstvo i učinite sebe i još nekoga sretnim bar na jedan dan. Zabavite se i osjetite toplinu oko srca, a najvažnije od svega, ne zaboravite da nikad nije prekasno za ljubav jer nikad ne znaš što ti može stići valentinovskom poštom.

Četvrtak, 15 Veljača 2018 10:41

Riječ dana

12.2.2018. ponedjeljak

RIJEČ DANA:

NJURGATI – negodovati, prigovarati, stavljati primjedbe, pokazivati nezadovoljstvo s čim (riječima ili grimasama)

Riječ izvukla: Lana Cota, 7.c

13.2.2018. utorak

RIJEČ DANA:

RAŽANJm 1.zašiljeni štap na koji se natiče i na kojem se okreće meso ili životinja kraj vatre kad se peče 2.šiljasti rt

Riječ izvukla: Paula Santo, 7.d

14.2.2018. srijeda

MARLJIV prid. {odr. -i} koji se odlikuje marom, radinošću; maran

Riječ izvukao: Ivan Valentin Džanija, 8.e

Srijeda, 14 Veljača 2018 11:10

Gusari u Osnovnoj školi Novska

Dana 13. veljače 2018. godine u Osnovnoj školi Novska održane su maškare učenika.
Sportskom dvoranom zavladala je prava vesela gusarska atmosfera za koju su zaslužna nasmiješena lica naših gusara osnovnoškolaca, učiteljica, glavnih koordinatorica ovogodišnjih maškara, Romane Jovanović, Marijane Carić i voditeljica Ivane Tomić i Marijane Carić. Uz bučnu glazbu, gusari su tražili blago, veslali, oslobodili zarobljene gusare, pjevali i plesali, a na završetku su dobili zahvalnice, priznanja i poklone.

Učenici sa svojim učiteljicama pokazali su i ove godine da su spremni zabaviti se i opustiti te svojom maštom i kreativnošću uljepšati život u školi.

Srijeda, 14 Veljača 2018 09:48

BADMINTON – dvostruki županijski prvaci

U utorak, 13. veljače 2018., u Sportskoj dvorani Srednje škole Novska, održano je Županijsko natjecanje školskih sportskih društava osnovnih škola u BADMINTONU. Djevojčice i dječaci iz Siska, Kutine, Petrinje, Dvora, Hrvatske Kostajnice i Novske borili su se za plasman na Poluzavršno državno natjecanje koje će se održati u Novskoj, 27. veljače. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ženskih i 6 muških ekipa.

Kriterije za izbor učenika za Erasmus+ projekt "My skills, my future" za putovanje u Poljsku (7 učenika) i Španjolsku (4 učenika).

Izbor se odnosi na učenike 8. razreda A smjene, čije su učiteljice uključene u provedbu projektnih aktivnosti i sudjeluju s učenicima i voditeljem projektnih aktivnosti u kreiranju aktivnosti. Najaktivniji učenici, prema rangu su izabrani da putuju u Poljsku (25. 02- 02. 03) i u Španjolsku (06. 05- 13. 05.).

KRITERIJI ZA IZBOR UČENIKA - ERASMUS+ PROJEKT "MY SKILLS, MY FUTURE"

Petak, 09 Veljača 2018 16:23

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu

U srijedu 31.siječnja 2018. godine u Petrinji je održano Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za učenike i učenice osnovnih škola. Učenici Osnovne škole Novska: Toni Cepanec 6.e, Gabriel Debeljak, 7.c i Ivan Srdarević, 5.c osvojili su 2. mjesto.

Iskrene čestitke našim učenicima za rezultate na Gradskom i Županijskom natjecanju u stolnom tenisu.

Marija Dragić i suradnici