FOTOGRAFIJE

Četvrtak, 18 Listopad 2018 12:02

Državna smotra zadruga

Naše učenice Emma Ficko Berić i Iva Vidiček, u pratnji učiteljice Ljubice Bertić, posjetili su Vinkovce. Tamo su predstavljale našu zadrugu „Novljanski ogrc" na 30. državnoj smotri učeničkih zadruga koja je održana od 11. do 14. listopada. Plasman na Državnu smotru ostvarili su na županijskoj smotri održanoj u Petrinji. Na državnoj smotri sudjelovalo je ukupno 78 najboljih učeničkih zadruga OŠ i SŠ iz 21 županije u Republici Hrvatskoj te jedna iz inozemstva. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih. Na ovoj su smotri pokazali svoje proizvode od keramike, stakla, vezenja, slikanja.. Najviše su ponosni na svoj uradak od gline - zdjelu ogrc, koja se mnogima jako svidjela. Vinkovčani su se pokazali pravim slavonskim domaćinima i lijepo ih ugostili u svom gradu. Kući su se vratili puni lijepih uspomena, novih poznanstava i ideja za daljnji rad u našoj zadrugi.

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:54

Dani kruha

I ove se godine našom školom širio zamaman miris kruha. U utorak, 16.10. su učenici 3.c i 3.d razreda sa svojim učiteljicama Blankom i Marom uz pomoć tete Biljane, mame Martine, Sandre, Suzane i bake Lele pekli kiflice i štrudlu od jabuka te su počastili sve učenike u smjeni.

U srijedu, 17.10. učenici 4.c i 4.d razreda s učiteljicama Anom i Ivankom su nas obradovali ukusnim keksićima i muffinima.

fotografije: Sanja Lozer

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:47

Voćna radionica – izrada voćnih dekoracija i slastica

Jabukoljupci 1. c u ponedjeljak 15. listopada ugostili su gospodina Petra Dižepa koji im je darovao jabuke i ispričao zanimljivosti o jabukama. U goste im je došla i gospođa Danijela Ljubičić koja im je pokazala kako od voća napraviti jestive voćne dekoracije. Uz pomoć gospođe Danijele te učiteljica Ljubice i Andreje stvorili su voćne čarolije kojima su oduševili svoje roditelje. Voćne čarolije bile su jako ukusne.

Fotografije: Sanja Lozer

Srijeda, 17 Listopad 2018 12:29

Dani kruha

Blago danu koji počne mirisima kruha!

Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.

Pekare nas tako mame od ranoga jutra.

Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

Učenici 2. A i 2. B razreda i njihove učiteljice posjetili su pekarnicu Pane di Vita. Ulaskom u pekarnicu, zamirisali su razni pekarski proizvodi. Učenici su obišli pekaru, a vlasnik pekare im je pokazao i objasnio što se sve tamo radi. Pažljivo i zainteresirano slušali su vlasnika, a izlaskom iz pekare dobili su kroasan s čokoladom.

Srijeda, 17 Listopad 2018 12:26

Dan kravate u 3.c

Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 16:25

Nagrada za ilustraciju

U gradu Vrbovskom, živopisnom goranskom kraju uz kanjon Kamačnik, u subotu, 13. listopada održani su 6. Susreti haiku pjesnika Vrbovsko 2018. i predstavljanje petog haiku zbornika Udruge  „ Goranski koraci“ Delnice TEČE, TEČE JEDAN KAMAČNIK. Na haiku natječaju na temu VODA i AKTIVAN ODMOR sudjelovalo je 197 učenika iz 28 osnovnih škola. Osim u haiku, natjecalo se i u ilustriranim radovima te hajgama na istoimene teme. Ilustrirani rad učenice 2. razreda naše škole, Marie Egredžije dobio je 3. nagradu, a radovi učenica, također 2. razreda; Sare Sorić i Ane Kalanja, te učenice 6. razreda Vlatke Kovačević, krase također stranice ovogodišnjeg zbornika. U zborniku se nalaze i tri haiku uratka učenice 6. razreda, Patricije Jelinek, te haiku radovi njihove mentorice, učiteljice Jasne, koja je ove godine zajedno sa još tri članice Prosudbenog povjerenstva izabrala i ocijenila sve pristigle radove, njih 852 od 298 autora.