FOTOGRAFIJE

Utorak, 18 Lipanj 2019 09:18

Kuna po kafićima

U petak, 14. 6. 2019. godine, započela je dobrotvorna akcija pod nazivom “Kuna po kafićima” u sklopu akcije “Pruži mi ruku” čiji je cilj prikupljanje dobrotvornih novčanih priloga za proširenje i opremanje prostora za učenike s većim teškoćama u razvoju  u Malom rehabilitacijskom centru OŠ Novska. U 15 kafića na području Novske, Lipovljana i Nove Gradiške postavljene su kutije u kojima gosti kafića mogu ubaciti dobrotvorne priloge pod sloganom “Dok si u kafiću, pročitaj moju priču. Za moj prostor veći, s kunom-dvije me usreći!”

Ajmo u kafiće!
Petak, 14 Lipanj 2019 10:21

3. A razred - ZAVRŠEN PROJEKT "digi BASNE"

Izložbom stripova, promocijom digitalnih basni i radionicom izrade basni u stripu, završen je ovogodišnji projekt učenika 3. A razreda - "digi BASNE".

U 3. razredu učenici upoznaju basnu kao književnu vrstu pa su kroz ovaj projekt čitali i upoznali puno više basni no što ih je ponuđeno u udžbeniku Hrvatskoga jezika. Svi učenici su na nastavi Likovne kulture prvo crtali basnu u stripu te organizirali malu razrednu izložbu. Nakon toga su iste te basne izrađivali i u digitalnom obliku na svojim tabletima pomoću aplikacije Comic Meme Creator.
Mali informatičari 3. A razreda su tijekom školske godine upoznali mogućnosti "izrade" basni u alatu Storyjumper te samostalno izrađivali svoje digi-slikovnice. Prvu radionicu i upoznavanje alata su imali u Gradskoj knjižnici "Ante Jagar" na njihovim računalima, a nakon toga su svoje slikovnice mogli samostalno izrađivati i kod kuće.
Na "promociju" svojih digitalnih basni pozvali su mlađe prijatelje iz 2. B razreda i njihovu učiteljicu Jasnu. Zajedno su čitali i interpretirali basne "Zec i kornjača", "Dva prijatelja", "Kokoš i mravi" te "Vol i žaba", a nakon toga su održali i malu radionicu kako bi i učenici 2. B razreda pokušali izraditi svoj prvi strip. Sara i Ana su izradile i 4 stranice svoje prve digitalne slikovnice.
Vjerujemo da ćemo se i iduće godine družiti i surađivati.

Ponedjeljak, 10 Lipanj 2019 17:37

OBAVIJEST! Nastava u srijedu, četvrtak i petak

U srijedu, 12. 6. 2019.,  zbog ŽSV matematičara, nastava će biti skraćena 5 minuta te A smjeni 6. sat završava u 12:40, dok nastava za B smjenu počinje u 13:00 sati, a završava u 17:40

U četvrtak, 13. 6. 2019., zbog Završne priredbe, nastava će biti skraćena 15 minuta te A smjeni 6. sat završava u 11:40, dok nastava za B smjenu počinje u 12:00 sati, a završava u 15:40.

Završna priredba počinje u 18:00 sati u kinu POU Novska.

U petak, 14. 6. 2019., učenici će imati 2 sata sa svojim razrednicima prema sljedećem rasporedu:

A smjena – od 9:00 do 10.35

B smjena – od 11:30 do 13:05

Prijevoz učenika putnika će biti usklađen s rasporedom te će biti objavljen na web stranici škole.

Ponedjeljak, 10 Lipanj 2019 17:29

OBAVIJEST!

Obavijest za rabljene udžbenike 1

Ponedjeljak, 10 Lipanj 2019 16:43

Pozivnica za završnu svečanost

Program završne svečanosti možete pogledati skeniranjem koda:

kod

Subota, 08 Lipanj 2019 17:39

Državno natjecanje u atletici

Nakon što su postigli izvrstan rezultat na Županijskom natjecanju osvojivši prvo mjesto i plasiravši se na Državno natjecanje, naše atletičarke bile su od 20.- 21. 5. 2019. u Splitu.

Djevojke su zauzele  19. mjesto. Čestitamo djevojčicama na postignutom rezultatu te se veselimo novim sportskim uspjesima!

U ekipi su nastupile: Ira Sogonić (7.e), Dorotea Rajić (7.d), Iva Vidiček (7.d), Anita Zekić (7.d), Lukrecia Prka (7.d), Lucija Mežnarić (7.a), Hana Basarić (6.d), Paula Santo (8.d) i Iva Kozić (6.c).

Subota, 08 Lipanj 2019 17:20

Državno rukometno natjecanje u Poreču

Nakon što su postigli izvrstan rezultat na Županijskom natjecanju osvojivši prvo mjesto i plasiravši se na Državno natjecanje, naši rukometaši bili su od 2.-5. 5. 2019. u Poreču.

Nakon prve pobjede protiv bjelovarske osnovne škole, uslijedio je na žalost poraz protiv Gospića, pa tako nisu uspjeli „proći“ grupnu fazu i samim tim zauzeli su 9. mjesto. U svakom slučaju čestitamo dečkima!

Dečki su nastupili u sastavu: David Carić (8.a), Ante Lovrić (8.b), Manuel Gavranović (8.b), Marko Mađerić (8.c), Luka Milinković (8.b), Marijan Marijan (8.a), Patrik Komljenović (8.d), Dominik Marenić (8.a), Filip Božić (8.b), Marko Rogulja (7.d), Karlo Vasko (8.b) i Ivan Srdarević (6.c).

Subota, 08 Lipanj 2019 17:10

Natjecanje u atletici

Prekrasan sunčan dan dočekao je 210 učenika 5. i 6. razreda u Kutini na savršeno pripremljenom stadionu Športskog centra. Svi su došli pokazati svoje umijeće u kraljici sportova - atletici.
Naše djevojčice zauzele su 9. mjesto, a našim dječacima za tri boda „pobjeglo“ je prvo mjesto.

Dječaci  su nastupili u sastavu: Luka Matoš (5.e), Filip Dujmović (5.e), Noa Sertić (6.d), Ivan Srdarević (6.c), Lukas Antešević (6.d), Marko Krunić (6.d), Mihael Prelesnik (6.b), i Viktor Barešić (6.d)  osvojili su 2. mjesto.

Čestitamo!

Na Županijskom natjecanju u rukometu za djevojčice 5. i 6. razreda, koje je u organizaciji Školskog sportskog saveza SMŽ održano 16. 04. 2019. u dvorani SŠ Novska, naše djevojčice:

Paula Grgić (6.c), Lana Matoš (6.c), Elena Mlinar (6.c), Hana Basarić (6.d), Laura Bilandžija (6.d), Majamarija Žunić (5.b), Ela Poklatko (6.a), Marija Domitrović (5.c), Sara Sublija (6.b), Maja Vagner Dragić (6.d), Anamarija Markić (5.a), Lana Baić (5.a), Mia Nikić (5.c) i Irma Stanivuković (5.a) osvojile su 2. mjesto.

Čestitamo!

PRIJEVOZ 1