FOTOGRAFIJE

Četvrtak, 05 Prosinac 2019 19:15

Četiri čarobne riječi

Dana, 5. 12., ususret blagdanu Svetog Nikole, Grad Novska poklonio je učenicima razredne nastave  mađioničarsku predstavu "Četiri čarobne riječi",  u kojoj je gostovao mađioničar Luka Vidović. Predstavu su gledali učenici i učiteljice/učitelji iz osnovnih škola: Osnovna škola Novska, Područne škole - Brestača, Stari Grabovac i Bročice, Katolička osnovna škola Novska, Osnovna škola Rajić, Osnovna škola Josipa Kozarca Lipovljani te njihove područne škole.

Učenici  su se zabavili uz smiješnu, zabavnu i interaktivnu predstavu, a pritom ponovili četiri čarobne riječi; hvala, molim, izvoli, oprosti.

Slikovni rezultat za st. nicholas clipart

Srijeda, 04 Prosinac 2019 16:10

Proglašenje pobjednika

Pobjednica natjecanja za izbor loga unutar Erasmus+ projekta "Our natural heritage, food and folclore" je učenica Iva Vidiček. Njezin logo ide u daljnje natjecanje s ostalim partnerom za izbor dvogodišnjeg loga projekta.

IMG 9d982ebe4afb670c76655b6bb90c4d89 V

Čestitamo!

Slikovni rezultat za party emoji

Srijeda, 04 Prosinac 2019 14:30

Jelovnik za mjesec prosinac

JELOVNIK PROSINAC 2019 page0001

Utorak, 03 Prosinac 2019 16:07

Haiku kraj mogile

U studenom 2019., objavljeni su rezultati natječaja Haiku kraj mogile, Oroslavje 2019. Naša mala haiđinka  učenica 3. b razreda, Simona Zukanović, dobila je 1. nagradu za svoju hajgu na temu Most, Ema Rebec 2. nagradu, a Lana Hladnić pohvalu. Hajga Sare Sorić također je objavljena u brošuri 3. susreta haiđina u Oroslavju. Mala prvonagrađena haiđinka Simona Zukanović sudjelovala je zajedno sa svojom mentoricom Jasnom, u subotu 30. studenoga 2019.,  na Susretima haiđina u Gradskoj knjižnici Oroslavje gdje je primila 1. nagradu za svoju hajgu (ilustrirani haiku). Dodijeljene su zahvalnice i mentorima, ali i školama koje su sudjelovale na natječaju.

Čestitamo!

Slikovni rezultat za party emoji

Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, mogu biti iložena neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu i zbog toga im je potrebna potpora odraslih, odnosno roditelja, neovisno o tome što djeca o temi sigurnosti i ponašanja na Internetu često znaju više od samih roditelja.

Program se provodi već nekoliko godina s ciljem upoznavanja učenika s pravilima ponašanja u virtualnome svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja te informiranju o sigurnosti na Internetu. On pruža dodatnu pomoć sustavnom obrazovanju osnovnoškolske djece, uz davanje potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija, u trenutku kada se djeca njima počinju samostalno koristiti bez stalnog nadzora odraslih.

Više informacija o programu, dostupnim materijalima i aktivnostima potražite na https://www.hakom.hr/default.aspx.

U cilju edukacije roditelja i djece, HAKOM je pripremio i video o zaštiti djece na Internetu koji je dostupan na poveznici http://bit.ly/HAKOM5, a čija je glavna namjena upućivanje djece na prihvatljivo i odgovorno komuniciranje na Internetu te stvaranju odnosa povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, uplašeno ili ugroženo.

Do sada su na mrežnim stranicama HAKOM-a objavljene i tri brošure koje donose praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na Internetu, zaštiti privatnosti osobnih podataka, načinima ponašanja i uporabe društvenih mreža.

Brošura Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona dostupna je na:

Ponedjeljak, 02 Prosinac 2019 15:45

OBAVIJEST! Početak nastave

Poštovani roditelji i učenici,

nakon okončanja pregovora sindikata s Vladom RH te postignutog kompromisa u dogovoru, od sutra ujutro prekida se štrajk. Učenicima "A" smjene nastava počinje ujutro od 08:00h, a učenicima "B" smjene popodne od 14:00h.

Prijevoz za učenike putnike bit će organiziran prema redovnom rasporedu.

Zahvaljujemo se svima na strpljenju i razumijevanju jer bez Vaše podrške ne bismo uspjeli!

Slikovni rezultat za thank you

Ravnateljica i djelatnici OŠ Novska

Četvrtak, 28 Studeni 2019 13:48

OBAVIJEST! ŠTRAJK!

❗PETAK, 29. 11. 2019., ŠTRAJK❗

Poštovani roditelji i učenici,

zbog neuspješnog postupka mirenja između Vlade i školskog sindikata i dalje traje frontalni štrajk svih škola u cijeloj Hrvatskoj, stoga se nastava neće održati ni u petak, 29. 11. 2019. god.

Obveza škole je da učenike koji sutra dođu u školu na odgovarajući način zbrine. Učenici koji ne dođu u školu neće dobiti neopravdane sate. Učenicima koji sutra dođu u školu, osigurati ćemo boravak u školi na način na koji to bude moguće obzirom da su svi zaposlenici, osim ravnatelja, u štrajku.
Ukoliko imate bilo kakvih dodatnih pitanja javite se ravnateljici na broj 0916063312.

Zahvaljujemo roditeljima na dosad iskazanoj podršci i razumijevanju, te se nadamo da i ovaj put Vaša podrška neće izostati!

Ravnateljica Antonija Mirosavljević
Srijeda, 27 Studeni 2019 13:27

OBAVIJEST! ŠTRAJK!

❗ČETVRTAK, 28. 11. 2019., ŠTRAJK❗

Poštovani roditelji i učenici,

zbog neuspješnog postupka mirenja između Vlade i školskog sindikata i dalje traje frontalni štrajk svih škola u cijeloj Hrvatskoj, stoga se nastava neće održati ni u četvrtak, 28. 11. 2019. god.

Ravnateljica Antonija Mirosavljević

Prijevoz novi 1