FOTOGRAFIJE

Petak, 16 Veljača 2018 10:13

Osnovna škola Novska - Veliko srce malom srcu

Zahvaljujemo svima koji su kupili naš suvenir srce i podržali akciju Veliko srce malom srcu.

U akciji je prikupljeno 4 000 kn. Još jednom, HVALA OD SRCA: učenici 1.a, 1.c, 2.c, 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 4.c i 4.d, učiteljice Nikolina, Snježana, Blanka, Mirjana, Ivana, Ana, Ivanka, Mara i Ljubica, socijalne pedagoginje Nikolina i Emira i knjižničarka Sanja.

Četvrtak, 15 Veljača 2018 10:55

Valentinovo - poštanski sandučić za zaljubljene

Na Valentinovo slavimo svoju ljubav za druge bez obzira na to kakvog je ona oblika. Možda je to prijateljska ljubav, a možda je ljubav za nekoga tko nam znači nešto više.

Jedni svoje osjećaje hrabro izražavaju u trenu kad ih osjete, dok drugi čuvaju osjećaje za sebe pa je Valentinovo savršena prilika da pokažu ono što inače nisu hrabri reći. Činimo to maštovitim darovima i romantičnim pismima.

Učenici 5.c razreda i njihova razrednica Tamara Tomić postavili su sandučić za pisma i poruke u školskoj knjižnici. Pošta je razvrstana i podijeljena u srijedu, 14.2.

Ljubav nas čini sretnima, stoga slavite ljubav, zaljubljenost, sreću i prijateljstvo i učinite sebe i još nekoga sretnim bar na jedan dan. Zabavite se i osjetite toplinu oko srca, a najvažnije od svega, ne zaboravite da nikad nije prekasno za ljubav jer nikad ne znaš što ti može stići valentinovskom poštom.

Četvrtak, 15 Veljača 2018 10:41

Riječ dana

12.2.2018. ponedjeljak

RIJEČ DANA:

NJURGATI – negodovati, prigovarati, stavljati primjedbe, pokazivati nezadovoljstvo s čim (riječima ili grimasama)

Riječ izvukla: Lana Cota, 7.c

13.2.2018. utorak

RIJEČ DANA:

RAŽANJm 1.zašiljeni štap na koji se natiče i na kojem se okreće meso ili životinja kraj vatre kad se peče 2.šiljasti rt

Riječ izvukla: Paula Santo, 7.d

14.2.2018. srijeda

MARLJIV prid. {odr. -i} koji se odlikuje marom, radinošću; maran

Riječ izvukao: Ivan Valentin Džanija, 8.e

Srijeda, 14 Veljača 2018 11:10

Gusari u Osnovnoj školi Novska

Dana 13. veljače 2018. godine u Osnovnoj školi Novska održane su maškare učenika.
Sportskom dvoranom zavladala je prava vesela gusarska atmosfera za koju su zaslužna nasmiješena lica naših gusara osnovnoškolaca, učiteljica, glavnih koordinatorica ovogodišnjih maškara, Romane Jovanović, Marijane Carić i voditeljica Ivane Tomić i Marijane Carić. Uz bučnu glazbu, gusari su tražili blago, veslali, oslobodili zarobljene gusare, pjevali i plesali, a na završetku su dobili zahvalnice, priznanja i poklone.

Učenici sa svojim učiteljicama pokazali su i ove godine da su spremni zabaviti se i opustiti te svojom maštom i kreativnošću uljepšati život u školi.

Srijeda, 14 Veljača 2018 09:48

BADMINTON – dvostruki županijski prvaci

U utorak, 13. veljače 2018., u Sportskoj dvorani Srednje škole Novska, održano je Županijsko natjecanje školskih sportskih društava osnovnih škola u BADMINTONU. Djevojčice i dječaci iz Siska, Kutine, Petrinje, Dvora, Hrvatske Kostajnice i Novske borili su se za plasman na Poluzavršno državno natjecanje koje će se održati u Novskoj, 27. veljače. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ženskih i 6 muških ekipa.

Kriterije za izbor učenika za Erasmus+ projekt "My skills, my future" za putovanje u Poljsku (7 učenika) i Španjolsku (4 učenika).

Izbor se odnosi na učenike 8. razreda A smjene, čije su učiteljice uključene u provedbu projektnih aktivnosti i sudjeluju s učenicima i voditeljem projektnih aktivnosti u kreiranju aktivnosti. Najaktivniji učenici, prema rangu su izabrani da putuju u Poljsku (25. 02- 02. 03) i u Španjolsku (06. 05- 13. 05.).

KRITERIJI ZA IZBOR UČENIKA - ERASMUS+ PROJEKT "MY SKILLS, MY FUTURE"

Petak, 09 Veljača 2018 16:23

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu

U srijedu 31.siječnja 2018. godine u Petrinji je održano Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za učenike i učenice osnovnih škola. Učenici Osnovne škole Novska: Toni Cepanec 6.e, Gabriel Debeljak, 7.c i Ivan Srdarević, 5.c osvojili su 2. mjesto.

Iskrene čestitke našim učenicima za rezultate na Gradskom i Županijskom natjecanju u stolnom tenisu.

Marija Dragić i suradnici

Petak, 09 Veljača 2018 16:18

Riječ dana

8.2.2018. četvrtak

RIJEČ DANA:

USTREMITI SE – (na koga, na što) 1. oštro upraviti pogled nekamo, prema kome 2. baciti se na koga, navaliti na koga

Riječ izvukla: SAKUPLJAČICA RIJEČI: Maja Vagner Dragić, 5.d

9.2.2018. petak

RIJEČ DANA:

PREDSTAVAž 1. prikazivanje, izvedba scenskog djela, 2. pren. prizor iz svakodnevice (svađa, radost itd.) popraćen pretjeranostima u gestama i riječima 3. predodžba

Riječ izvukla: Antonija Pauk, 6.e

Petak, 09 Veljača 2018 14:07

Dan sigurnijeg interneta 2018.

U Osnovnoj školi Novska je od 02. do 07. veljače provedeno niz aktivnosti u sklopu obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2018. Učenici naše škole su prema zadanom programu i preporučenim materijalima edukacijskog paketa upoznali pravila ponašanja na internetu, igrali društvenu igru CSI, gledali videozapise o Cyberbullyngu, proveli radionicu Video referat, odigrali online KVIZ, sami definirali važna pravila ponašanja na internetu, posjetili izložbu u holu škole i dobro se zabavili. Obilježavanju DSI pridružili su se i učenici PŠ Stari Grabovac.

Sve provedene aktivnosti vidljive su i na PADLET-u Dan sigurnijeg interneta u Osnovnoj školi Novska.

Provođenje Dana sigurnijeg interneta u našoj školi, prema uputama Borisa Radanovića – koordinatora Centra za nestalu i zlostavljanu djecu, organizirala je učiteljica Ksenija Lekić koja svim učiteljima koji su se pridružili obilježavanju tog dana, zahvaljuje na suradnji.