Himna

ŠKOLE

Subota, 20 Listopad 2018 17:08

20. listopada - Svjetski dan jabuke

Učenici 3. A razreda i učiteljica Ksenija sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu „DAN JABUKE 2“.

Nizom aktivnosti pridružili su se obilježavanju Svjetskog dana jabuke.

Nastavne jedinice vezane uz tematski dan objavljene su na Padlet-u  https://padlet.com/klekiciucenici/y6lvp4ud17bg

Subota, 20 Listopad 2018 15:32

Europski dan statistike

Europski dan statistike

Europski dan statistike obilježava se 20.listopada. Obilježili smo ga i u našoj školi!

Četvrtak, 18 Listopad 2018 12:02

Državna smotra zadruga

Naše učenice Emma Ficko Berić i Iva Vidiček, u pratnji učiteljice Ljubice Bertić, posjetili su Vinkovce. Tamo su predstavljale našu zadrugu „Novljanski ogrc" na 30. državnoj smotri učeničkih zadruga koja je održana od 11. do 14. listopada. Plasman na Državnu smotru ostvarili su na županijskoj smotri održanoj u Petrinji. Na državnoj smotri sudjelovalo je ukupno 78 najboljih učeničkih zadruga OŠ i SŠ iz 21 županije u Republici Hrvatskoj te jedna iz inozemstva. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih. Na ovoj su smotri pokazali svoje proizvode od keramike, stakla, vezenja, slikanja.. Najviše su ponosni na svoj uradak od gline - zdjelu ogrc, koja se mnogima jako svidjela. Vinkovčani su se pokazali pravim slavonskim domaćinima i lijepo ih ugostili u svom gradu. Kući su se vratili puni lijepih uspomena, novih poznanstava i ideja za daljnji rad u našoj zadrugi.

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:54

Dani kruha

I ove se godine našom školom širio zamaman miris kruha. U utorak, 16.10. su učenici 3.c i 3.d razreda sa svojim učiteljicama Blankom i Marom uz pomoć tete Biljane, mame Martine, Sandre, Suzane i bake Lele pekli kiflice i štrudlu od jabuka te su počastili sve učenike u smjeni.

U srijedu, 17.10. učenici 4.c i 4.d razreda s učiteljicama Anom i Ivankom su nas obradovali ukusnim keksićima i muffinima.

fotografije: Sanja Lozer

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:47

Voćna radionica – izrada voćnih dekoracija i slastica

Jabukoljupci 1. c u ponedjeljak 15. listopada ugostili su gospodina Petra Dižepa koji im je darovao jabuke i ispričao zanimljivosti o jabukama. U goste im je došla i gospođa Danijela Ljubičić koja im je pokazala kako od voća napraviti jestive voćne dekoracije. Uz pomoć gospođe Danijele te učiteljica Ljubice i Andreje stvorili su voćne čarolije kojima su oduševili svoje roditelje. Voćne čarolije bile su jako ukusne.

Fotografije: Sanja Lozer

Srijeda, 17 Listopad 2018 12:29

Dani kruha

Blago danu koji počne mirisima kruha!

Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.

Pekare nas tako mame od ranoga jutra.

Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

Učenici 2. A i 2. B razreda i njihove učiteljice posjetili su pekarnicu Pane di Vita. Ulaskom u pekarnicu, zamirisali su razni pekarski proizvodi. Učenici su obišli pekaru, a vlasnik pekare im je pokazao i objasnio što se sve tamo radi. Pažljivo i zainteresirano slušali su vlasnika, a izlaskom iz pekare dobili su kroasan s čokoladom.

Srijeda, 17 Listopad 2018 12:26

Dan kravate u 3.c